Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

CHP referandum çalışmalarına başladı

31 Ocak 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Aytuğ Atıcı “referandum sürecinde Anayasa değişikliğinin getireceği olumsuzlukları halka anlatacağız”.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, referandum öncesinde partiler ve siyasetçiler üzerinden değil, Anayasa değişikliğinin getireceği olumsuzlukları halka anlatarak ‘hayır’ kampanyası yürüteceklerini söyledi.

Atıcı, referandum kampanyasına hazırlık kapsamında yapılacak eğitim çalışmasına katılmak üzere geldiği Anamur’da CHP ilçe binasında partililerle bir araya geldi.

CHP Mersin milletvekilleri olarak 4 ayrı bölge belirleyerek çalışmalara başladıklarını ve partililerle birlikte mahalleleri gezeceklerini belirten Atıcı, “Vatanını, milletini, Cumhuriyet’i seven ve korumak isteyen herkesi çalışmamıza katılmaya davet ediyoruz. Bu kampanyada halkımızın karşısına CHP olarak değil, yurtsever insanlar olarak çıkacağız” dedi.

Atıcı, ‘hayır’ kampanyasını yürütürken partiler ve siyasetçiler yerine Anayasa teklifinin getireceği olumsuzlukların ön plana çıkarılacağını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu teklife neden ‘hayır’ dediğimizi ve anlatırken, 23 Nisan 1920’de saraydan alınarak halka verilen milli egemenliğin yeniden saraya verildiğini söyleyeceğiz. Bütün yetkilerin bir kişiye verileceğini, milletvekillerini onun belirleyeceğini, bakanları dışarıdan atayacağını ve en önemlisi meclisi istediği zaman feshetme yetkisine sahip olduğunu anlatacağız. Bir partinin genel başkanının tarafsız olamayacağını anlatacağız. Vergilerimizle oluşturulan bütçeyi tek başına kullanma yetkisine sahip olacağını anlatacağız. Başkanlık sistemiyle Türkiye’nin kanayan yarası olan terör, ekonomi ve işsizlik sorunlarının çözülemeyeceğini, bu teklifte bunlarla ilgili bir tek cümle dahi geçmediğini anlatacağız.”

Vatandaşlara Cumhuriyet ve devletine sahip çıkarak ‘hayır’ demesiyle Cumhurbaşkanı ve hükümetin değişmeyeceğini, sadece Anayasa teklifinin getireceği sıkıntılara karşı ‘hayır’ demiş olacaklarının anlatılması gerektiğini vurgulayan Atıcı, “Hiçbir lider dünyada baki değil. Sonra gelecek kişinin bu olağanüstü yetkilerle neler yapabileceğini düşünmeli, bunları vatandaşlarımıza anlatmalıyız” diye konuştu.

Atıcı, partili gençlere de seslenerek, “Sosyal medya üzerinden değil, sokağa çıkarak, komşumuza giderek, oturduğumuz sitedeki komşulara giderek insanlarla yüz yüze görüşmeliyiz. Kampanyamızı sosyal medya üzerinden değil birebir insanlarla görüşerek yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

Partililerin sorularını da yanıtlayan Atıcı, ardından ilçe yönetimi ile birlikte esnaf ve bazı sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

Çalışmalara CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven ve ilçe yöneticileri de katıldı.

haberl0081haberl0072haberl0062haberl0053haberl0042haberl0033haberl009

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Adil Demir: Kalemine sağlık abi!
  • Filiz AYDIN GÖK: Tarihle ilgisi olmayan insanların bile anlayabileceği bir...
  • Gürdal Sümer: Hijyenik ve sağlık koşullarının yok sayılarak inşa edilen bu...
  • gürdal sümer: Sevgili Özge Kardeşim, mesajına o kadar sevindim ki anlatamam....
  • Özge Kılınç: Gürdal öğretmenim çok duygulandım. Ben, Anamurlu Özge Kılınç....
  • İsmail mert: Gürdal hocam kaleminize sağlık.Anamur Anadolu lisesinde ilk...
  • gürdal sümer: Adil Bey’in yazımı zevkle okuması bana en büyük ödül....
  • Adil Demir: Gürdal Abi;harika bir yazı zevkle okudum.Kalemine sağlık!Anı...
  • Vatandaş: Sayın Başkan, yasal olarak resmi yönetmelik ve meclis kararlarını...
  • Gürdal Sümer: Bizler eğitim alırken de verirken de çevre ve temizliğe...