Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Gazipasa havalimanına ilk kez jet motorlu uçak indi

28 Nisan 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Hollanda’nın Amsterdam Kenti’nden kalkan Transavia havayollarına ait Boeing 737-700 tipi uçak 59 yolcuyla saat 20.30 da başarılı bir iniş yaptı. 149 yolcu ile de 21,50 de kalkış yaptı.
ALANYA, Gazipaşa ve Anamur, dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Gazipaşa Havalimanı’na yapılan ilk charter seferi sorunsuz gerçekleşti. Hollandalı turistlerden oluşan yolcularla Rotterdam Havaalanı’ndan kalkan Hollanda Kraliyet Havayolları’na ait Transavia’nın 737-700 tipi charter uçağı, önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indi. Uçak, İzmir’den tekrar havalanarak saat 20.25′te Gazipaşa semalarına ulaştı.
HEYECAN DOLU DAKİKALAR
BÖLGE halkı, yöneticiler ve turizmciler, Gazipaşa’ya inecek Transavia uçağını büyük bir heyecanla beklediler. Transavia Yönetim Kurulu Başkanı Karen Kühlman’ın da aralarında bulunduğu, Neckermann satış elemanları ile Hollandalı gazetecilerden oluşan 149 kişilik heyet de ilk charter uçağını karşılayanlar arasındaydı. Uçağın kaptan pilotu Douwe Persijn Gazipaşa Havalimanı üzerinden iki kez kontrol geçişi gerçekleştirdi. İnişe geçtiğinde heyecan doruktaydı.
BÜYÜK COŞKUYA ORTAK OLDULAR
VE ilk charter uçağı Gazipaşa Havalimanı’na saat 20.35′te çok rahat bir iniş gerçekleştirdi. Herkes alkışlarla bu anı kutlarken, davullu-zurnalı folklör gösterileri başladı. Havalimanı işletmecisi TAV da, Transavia uçağını iki itfaiye aracına su sıktırarak karşıladı. Uçaktan inen ilk yolcular, bayram yerine dönen havalimanındaki coşkuya ortak oldular. Uçak, 18 ton yakıt ikmali yaptıktan sonra saat 21.30′da Gazipaşa’dan 149 yolcusuyla tekrar havalanarak Hollanda’ya uçtu.fotoo024

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar