GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Uğur Mumcu için anma etkinlikleri.

25 Ocak 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ölümünün 18. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
Gazeteci yazar Uğur Mumcu?yu, Atatürkçü Düşünce Derneği Anamur Şubesi, CHP Anamur İlçe Örgütü ve Anamur’daki Türkiye Gençlik Birliği üyeleri tarafından çeşitli etkinlikler düzenleyerek andılar.
Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu, istiklal marşının okunmasından sonra şiirlerin okunmasıyla başlayan etkinlik, Anamur Belediye Meclis salonunda akşam devam etti. Burada da saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan etkinlikte bir konuşma tapan Anamur ADD Başkanı Murat Kemal Gökyar, son zamanlarda ADD üyeleri üzerinde baskılar kurulduğunu belirterek ?baskılardan yılmayacağız. Demokrasinin, hukukun, adaletin, sosyal devletin devamı için mücadele edeceğiz? dedi. Yerel sanatçı Ali Koyu?nun bağlaması eşliğinde söylenen türküler ve okunan şiirlerle anma sona erdi mm001mm002mm003mm004mm005mm006mm007mm008mm009mm010

Yapılan Yorumlar:3 Adet

 1. Mesut GÜVEN Yorumu:

  ÇOK İÇERİKLİ, GÜZEL BİR ANMA PROĞRAMIYDI, HAZIRLAYANLARI KUTLUYORUM.
  CUMHURİYET MEYDANINDA VE BELEDİYE MECLİS SALONUNDA, EMPERYALİZME VE UŞAKLARINA DİK DURACAK, TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE SEVDALISI DOSTLAR VARDI, GURURLANDIM.

 2. Ali Oktan Yorumu:

  Katılımı ve coşkusu ile Özğürlük ve tam Bağımsızlık mücadelesinin yaşamakta olduğunu gördüm ve mutlu oldum. Bu coşku ve isteği yaşamın her ortamına yansıtabilirsek hiç bir güç bu milleti esaret altına alamaz. Bütün Özğürlük savaşcılarına sayğı ve sevgiler sunarım.

 3. Şeref KOZ Yorumu:

  Bu tür anmaların başlıca iki yönü var:
  Birincisi toplumsal vefa; Karşılıklı dayanışmayı ve toplumsal barışı destekleyerek, toplumları ayakta tutan en önemli etkenlerdendir. Vefa duygusunu kaybeden toplumlar yozlaşma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.
  İkincisi: Toplumsal belleğin yenilenerek korunmasıdır. Toplumların belleklerini yitirmeleri de oldukça tehlikelidir. Belleğimizi tazeleyerek geçmişten ders çıkaramazsak bize kendi elimizi ısırtırlar ve halimize sinsi,sinsi gülerler.
  Bu etkinlik; toplumda önemli bir kesimin, vefa duygusunu ve belleğini kaybetmemiş olduğunu göstermesi açısından sevindiriciydi.
  Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar