GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Güzeloglu, 10 ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı

09 Ocak 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

vali002Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yazılı bir basın bildirisiyle çalışan gazeteciler gününü kutladı.

 Güzeloğlunun mesajı şöyle; İlimizde kamuoyunun aydınlatılması, vatandaşlarımızla kamu kurumları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve kamu hizmetlerinde etkinliğin sağlanması konularında önemli katkıları bulunan basın çalışanlarının ?10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü? kutlarım.

        Türk basını, tarihin her döneminde milletimizin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma misyonunu başarıyla yerine getirmiştir.

        Basının, kamuoyunun sesi olma görevini başarıyla yerine getirebilmesi için meslek etiğini her şeyin üzerinde tutması, doğru, ilkeli ve objektif habercilik anlayışından ayrılmaması büyük önem taşımaktadır.
       
        Şeffaf, demokratik ve açık bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan biri de, özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Devletimizle halkımız arasında köprü görevi gören basınımız, demokrasinin ve Cumhuriyet’in kökleşmesinde çok önemli bir yere sahiptir.

        Demokrasilerde yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç olan basınımız, halkımız adına denetim görevini de yerine getirmektedir. Toplumun farklı kesimlerinin görüşlerinin yönetime yansımasını sağlayan basınımız, böylece demokrasinin çok seslilik ilkesinin hayata geçirilmesine de katkıda bulunmaktadır.

        Gazetecilik mesleği, özellikle fedakârlık isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler.

        Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Önder Atatürk’ün ?Basın Bir Milletin Müşterek Sesidir? ilkesinden hareketle, Basın Ahlak Esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Günü’nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim.

                                                                                                         Hasan Basri GÜZELOĞLU
                                                                                                                        Mersin Valisi

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar