Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Bingen kenti ile kardeş oluyoruz.

07 Ocak 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

070111009Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Almanya’nın Bingen kenti ile kardeş şehir olunması için Belediye Meclisinde karar alındığını bildirdi.
Türe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya’nın Mainz bölgesinde bulunan Bingen kentine geçtiğimiz yıl yaptıkları ziyarette kardeş şehir olma görüşmelerine başladıklarını söyledi.
Daha sonra Bingen Belediye Başkanı Birgit Collin Langen ve beraberindeki yetkililerin Ekim ayında Anamur’u ziyaret ettiğini ifade eden Türe, şunları söyledi:
”Bingen Belediye Başkanı Langen, bize gönderdiği mektupta misafirperverliğimizden duyduğu memnuniyeti ve Anamur’u çok sevdiklerini belirterek, kardeş şehir protokolü yapmak istediklerini bildirdi. Biz de Ocak ayı Belediye Meclisi toplantımızda konuyu görüşerek oybirliği ile karar aldık.”
Kararı onay almak üzere İçişleri Bakanlığı’na göndereceklerini anlatan Türe, ”Bakanlığın onayını aldıktan sonra Anamur Belediye Meclisi olarak Temmuz ayında Bingen’de yapılacak bir festivale katılıp protokol imzalamayı planlıyoruz” dedi.
Türe, kardeş şehir uygulamasının ilçe turizmine katkı yapacağını ve Bingen’de yaşayan 1200 Türk ile diyaloğun güçleneceğini de sözlerine ekledi.
07011100710701070111001070111003070111020

070111016

Yapılan Yorumlar:1 Adet

 1. Mesut GÜVEN Yorumu:

  Yukarıda gördüğüm haberden çok mutlu oldum. Turizmin gelişmesinde en önemli etken tanıtımdır.Konaklama tesislerinden,kaliteli turizm personelinden, iyi karayolundan, önce tanıtım çok daha önemlidir.
  Hatırlayabilenler bilirler 1970 lerde Anamur’da turizm yatırımı,yetişmiş turizm personeli yok denecek kadar azken yabancı turist şimdi gelenin onlarca katı fazla idi.Gerçi o dönemin turistinin seyahat özgürlüğü vardı, şimdi turizm seyahat acenteleri turiste o özgürlüğü tanımıyor.Avrupa’daki evinden alıp Yurt içinde istediği yerleri gezdirip evine bırakıyor.
  Tanıtım,tanıtım…çok önemli. Nasıl olacaksa o yapılmalı ve Bakir Anamurumuz dünyaya tanıtılmalı.Hatta turizm seyahat acentalarının temsilcileri davet edilerek Anamurumuz tanıtılmalı.Çalışmalarınızı kutlar,Başarılar dilerim.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
 • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
 • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
 • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
 • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
 • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
 • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
 • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
 • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
 • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin