GÜNDEM-YAŞAM, TARIM-EKONOMİ Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Muz Sempozyumu düzenlenecek

04 Ocak 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da oluşturulan Muz Sempozyumu Düzenleme Komitesi tarafından, yerli muz üretimi ve pazarlanmasında yaşanan sorunları ortaya koymak ve çözüm önerileri üretmek amacıyla bölgesel tabanlı Muz Sempozyumu düzenleneceği bildirildi.
Anamur Belediyesi?nde düzenlenen toplantıda, komite adına açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, 5 Şubat 2011?de gerçekleştirilecek sempozyumun birinci oturumunda muz üretimi ve pazarlanmasıyla ilgili mevzuat ve yasal durum ile ekonomik ve sosyal durumun inceleneceğini, ikinci oturumda da üretim ve pazarlama konusunun işleneceğini söyledi.
Bu kapsamda sempozyumda bildiri sunmaları için konuyla ilgili bakanlıklar, müsteşarlıklar, genel müdürlükler, üniversiteler ve araştırma enstitüleri ile tarım müdürlükleri, ziraat odaları ve derneklere davette bulunduklarını ifade eden Tuğrul, Muz Tanıtım Grubu oluşturulması için de girişim başlatacaklarını kaydetti.
Tuğrul, sempozyum sonuç bildirisinin, daha sonra belirlenecek bir günde Ankara?da Başbakan, bakanlar ve ilgili yetkililerin de katılımıyla açıklanmasının planlandığını sözlerine ekledi.
Toplantıya, Muz Sempozyumu Düzenleme Komitesi?ni oluşturan Anamur Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Meslek Yüksek Okulu, siyasi partiler ve derneklerden yetkililer katıldı.foto004

foto005

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. abdullah aydın Yorumu:

    tertip komitesini kutluyor başarılar diliyorum.Tüm üreticilerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar