Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Alaköprü barajı için tespit çalışmaları başladı.

10 Aralık 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Akine, Ormancık, Sarıağaç ve Çaltıbükü köylerinde kamulaştırılacak arazilerde tespit çalışmaları başladı.
KKTC ye su vermek amacıyla yapılacak olan Alaköprü barajı suları altında kalacak Akine, Ormancık, Sarıağaç ve Çaltıbükü köylerinin kamulaştırılacak arazilerinde DSİ Silifke müdürlüğünden gelen ekipler tarafından tespit çalışmaları başladı. Çalışmalar, kamulaştırılacak arazide ekili ürünlerin cinsi, sayısı ile arazi içinde bulunan bina, ahır vb. yapıların ölçüleri ve niteliğinin tespiti şeklinde oluyor.akine0011akine0021

Yapılan Yorumlar:3 Adet

  1. ahmet yiğit Yorumu:

    bu baraj çalışması gelecekte aşağı köylüleri susuz bırakırsa çok büyük sorunlar yaşanır.dileğim bütün hesapların iyi yapılmış olmasıdır.köylerini boşaltmak zorunda bırakılan insanlara gerekli her türlü destek verilmelidir.o insanların bir tarihi siliniyor kolay değil bunu kabullenmek.bu yüzden o insanları mutlu edecek her türlü özveriyi yetkililer göstermeli ve saygı duymalıdır.

  2. mehmet deniz Yorumu:

    Birlik ve beraberliğin ne demek olduğunu ,imecenin ne demek olduğunu,aydınlanmanın ne demek olduğunu , kalkınmanın ne demek olduğunu her yönü ile göstermiş bir yerleşim biriminde yaşayan onurlu insanların birlikte yaşama istekleri dikkate alınmalı.Böyle bir köy haritadan silinmemeli.

  3. kemal yıldız Yorumu:

    köyümüzün kalkınması ve ilerlemesi için gerekli olan her türlü faliyetin yapılması için gereğini yapın

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar