Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ortak Akıl Platformu referandum süreci ve sonrasını değerlendirdi.

08 Ekim 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Ortak Akıl Platformu yaptığı haftalık olağan toplantıda referandum süreci ve sonrasını değerlendirdi.
Platformun değerlendirmesi şöyle, ?Referandumun; geleceğimizi daraltacak şekilde sonuçlandığı kanısına varıldı.
Gerek Türkiye gerek Anamur ve Mersin sonuçları her ne şekilde değerlendirilirse değerlendirilsin istenen ve beklenen sonuç değildir.
Referandum sürecinde CHP ülke genelinde en çok miting yapan genel başkana sahip bir parti iken, yerel örgütlerin genel başkanın temposuna ayak uyduramaması bu sonuçların alınmasına yol açmıştır. Ancak her ne olursa olsun demokrasi anlayışı gereğince sonuç kabullenilip, ileriye bakmak gerekir. Hiç kimseye kırılmadan,  küsmeden,  artan bir hız ve coşkuyla çalışmalara devam edileceğinden kimsenin kuşkusu olmamalıdır.
Anamur Ortak Akıl Platformu, kuruluş amacına uygun olarak 22 Temmuz genel ve 29 Mart yerel seçimlerinde olduğu gibi referandum sürecinde de aktif rol alarak partinin çalışmalarına önemli katkılarda bulunmuştur.
Platform, bu çalışmalarla yetinmeyip ev, mahalle, köy ve yayla gezilerinin yanında, İlçe örgütünce önemi kavranamayan ?Referandumda Neden Hayır? konulu çok katılımlı ve etkili bir de konferans düzenlemiştir.
 Platformun en önemli hedeflerinden birisi düşünceyi kitleselleştirerek bireysellikten kurtarmaktır. Parti içinde her birey önemlidir. Ancak hiç birinin diğerine üstünlüğü söz konusu olamaz. Tek üstün olan düşüncedir,  partinin felsefesidir.
  Her partili CHP nin felsefesini oluşturan halktan yana,  emekten yana,  özgürlükten yana, paylaşımcı, katılımcı,  Atatürkçü ve sosyal demokrat düşüncenin temsilcisidir. Hiç kimse kesinlikle bu düşüncenin patronu değildir, parti çatısı altındaki herkes bu düşüncenin ortağıdır. Genel başkandan belde başkanına, kurultay delegesinden köy-mahalle delegesine bütün görevliler kendi birimlerinde partinin sözcüsüdür. Onun için parti içi oluşumları kişilere bağlı gruplar olarak algılamak ve yansıtmak en büyük yanlış olur. Parti içinde kişilere bağlı gruplardan değil olsa olsa düşünceye bağlı çalışma gruplarından söz edilebilir.
Gerçek demokrasi kişisellik temeline değil, kurumsallık temeline dayanır. Anamur Ortak Akıl Platformu bu görüşleri doğrultusunda çalışmalarına devam edecektir?. 
 oa001

Yapılan Yorumlar:2 Adet

 1. Doğru haber Yorumu:

  Geçmişi değerlendirip ders çıkaramayanlar geleceğe sağlıklıilerleyemezler.
  Olay eski yüz, yeni yüz meselesi değil olaylara doğru bakış meselesidir.
  Platform istikbal vaat ediyor. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için; sen-ben davasına düşmeden bir şeyler yapmak gerekiyor. Yoksa tarih önünde hepimiz sorumlu düşeriz. Tarih en büyük ve en adil yargıçtır.

 2. nusret Erdem ANKARA Yorumu:

  BİR kere seçim analizi yapmanız güzel, Eksiler ve artılar bazında.
  AMA GÖRÜYORUM ki platformda Erkekler CUMHURİYETİN DE kadınlara yine az
  yer verilmiş.
  Ben bu PLATFORMUN sayfasında daha ÇOK KADIN GÖRMEK istiyorum?
  ANAMURA ANKARA DAN SLM
  NUSRET Erdem ANKARA

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar