Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Deniz, Sanayi Esnafının Sorunlarını Dinledi.

01 Temmuz 2024

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediye Başkanı Deniz, Sanayi Esnafının Sorunlarını Dinledi.

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Nurettin Demir’in daveti üzerine sanayi esnafı ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Toplantıya çok sayıda esnafla birlikte, Sanayi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Özkan Poçulu katıldı.

Kooperatif Başkanı Demir yaptığı konuşmada; “Esnafımızın sorunları arasında sanayide ortak işlem yapacak bir banka ATM’sinin hizmet vermesi,

Sanayi sitesi içerisinde gelişi güzel atılmış hurda araçların kaldırılması, sanayinin ana caddesi üzerine, trafiği rahatlatıp görüntü kirliliğini giderici döner yada üçgen kavşaklar yapılması,

Cami yanındaki geniş alana görevli kulübesi konarak küçük bir park yapılması, yağmur suyu giderlerinin işler hale getirilerek, su baskınlarının giderilmesi, cami çevresinin temizliği ve bahçede düzenleme yapılması, uzun süre park halinde bekleyen kamyon ve büyük araçlara çözüm üretilmesi gerekiyor, bu nedenle esnaf arkadaşlarımızın da katılımı ile sizleri davet ederek sorunlarımızı dile getirmek istedik” dedi.

Kendisinin de uzun süredir esnaflık yaptığını belirten Başkan Deniz, Sanayi Kooperatifi Başkanı’nın dile getirdiği sorunların kısa süre içerisinde çözülebilecek sorunlar olduğunu ifade ederek: “Bende sizler gibi uzun süre esnaflık yaptığım için dile getirdiğiniz sorunların ne şekilde çözülebileceğini biliyorum. Dolayısı ile en kısa süre içerisinde belediyemizin ilgili müdürlüklerine sorunların çözülmesi ile ilgili talimat vereceğim. Banka ATM’si konusunu da banka müdürlerimiz ile görüşerek çözüme ulaştıracağımızı düşünüyorum. Sanayi sitemizin ilçemize yetersiz geldiğinin de farkındayım. Özelikle sanayi içerisinde üretim yapan tesislerimizin yakın zamanda hizmete açılacak olan Organize Sanayi Bölgesine taşınmalarını sağladıktan sonra burada da bir rahatlama olacağını düşünüyorum. Burada kalan esnaflarımızda kendi dükkanlarında bakım onarım yaparak daha iyi şartlarda ilçemize hizmet verebilirler. Sanayi Sitesi içerisinde bulunan Çıraklık Eğitim Merkezinde 300′e yakın öğrenci olduğunu öğrendim. Artık maalesef usta ve çırak yetiştirmekte zorlandığınızı kendi işyerimden de biliyorum. Toplumun her kesiminden büyük destek görmüş bir Belediye Başkanı olarak sizlerin sorunlarına çözüm üretmek bizim en temel görevimiz. İnşallah kısa süre içerisinde burada söylediğiniz tüm sıkıntıları çözeceğiz. Toplantıya davetiniz ve gösterdiğiniz ilgi nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

haberanamur001haberanamur002haberanamur003haberanamur008haberanamur007

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.