Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Haziran Ayı Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

05 Haziran 2024

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediyesi 2024 yılı Haziran ayı meclisi, Belediye Başkanı Durmuş Deniz’in başkanlığında toplandı.

8 gündem maddesinin görüşüldüğü belediye meclisinde; gündem maddelerinden birisi olan Çarıklar Koca Dut mahallesindeki 220 ada 158, 278 ve 279 parsel konusu ve Gülşen-Abdülnasır Aydın Parkı konulu maddeler tekrar görüşülmek üzere oy birliği ile imar komisyonuna sevk edilirken, 2023 mali yılı bütçesi kesin hesap raporu oy birliği ile kabul edildi.

Ayrıca belediye işçi sendikası Mahalli İdareler İşverenler Sendikası’ndan alınarak, Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikasına geçişi oy çokluğuyla kabul edildi.

Başkan Deniz; “ Anamur’u anamur.bel.tr ile Dünya’ya Tanıtacağız”

Vatandaşların belediye hizmetlerine erişiminin dijital ortamda gerçekleştirilmesi, ilçenin doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılması amacıyla Anamur Belediyesi web sitesinin yenilendiğini ifade eden Başkan Deniz, yapılan çalışmalarla ilgili belediye meclisini bilgilendirdi. anamur.bel.tr’yi baştan sona yenilediklerini belirten Başkan Deniz;” İlçemizin doğal tarihi ve kültürel değerlerini uluslararası boyutta tanıtarak turizmden hak ettiği payı alır hale gelmesini istiyoruz. Bu amaçla belediyemizin web sitesini baştan sona yeniledik. Şu anda Anamur Belediyesi’nin web sitesine giren herkes hem belediyemizin yaptığı çalışmaları hem de ilçemizde gezilip görülmesi gereken doğal ve tarihi yerlerimizi görebilecektir. Ayrıca tüm Belediye birimlerine ve E- Belediye işlemlerine kolayca giriş yapabilecekler. Örneksin Anamur ve Whatsapp Destek hattı ile vatandaşlar talep ve isteklerini anında ilgili birimlere ulaştırabilecekler. İlerleyen zamanlarda “Örneksin Anamur” uygulamasını telefonlarımıza indirebilir ve Anamur Belediyesi ve ilçemiz Anamur ile ilgili merak ettiğimiz tüm detaylara ulaşabilir hale geleceğiz” dedi.

Başkan Deniz; “Kent Konseyi Çalışmalarına Başladı”

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz geçtiğimiz günlerde kurulan Anamur Kent Konseyi’nin çalışmalara başladığını duyurdu. Anamur Belediyesi olarak Kent Konseyi ile uyumlu çalışarak büyük projelere imza atacaklarını belirten Başkan Deniz; “ Seçim döneminde söylediğimiz Anamur Kent Konseyi’nin kuruluş işlerini tamamladık. Oluşturulan yeni yönetim Kent Konseyi Başkanımız Kamil Körhasanoğlulları’nın başkanlığında şu anda ilçemizin sorunları ve bu sorunların nasıl çözülebileceği üzerine çalışmalarına başlamış durumda. Anamur Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla Kent Konseyi’ne destek vereceğimizin bilinmesini istiyor, başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

Anamur Kent Konseyi Başkanı Kamil Körhasanoğulları yönetim kurulunu belediye meclisine tanıttı.

Haziran ayı belediye meclis toplantısına yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katılan Anamur Kent Konseyi Başkanı Kamil Körhasanoğulları yönetim kurulunu belediye meclisine tanıttı. Siyasi partilerden destek isteyen Başkan Körhasanoğlulları; “ Kent Konseyi tüm Anamurluların görev alabileceği bir konseydir. Anamur için katma değeri yüksek projelere öncülük edecek bir konseydir. Bu nedenle konseye herkes uygulanabilecek projelerini iletebilirler. Biz burada bu projeleri değerlendirip, yapılması muhtemel olanı belediye meclisimize sunacağız” dedi.

haberanamur0023haberanamur0062haberanamur0043haberanamur0053haberanamur0071haberanamur0081

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.