Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur Kent Konseyi, Kuruluşunu tamamladı.

26 Mayıs 2024

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

5393 sayılı Belediye Kanunu gereği kurulması zorunlu olan Anamur Kent Konseyi, Kuruluşunu tamamladı.

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz’in seçim kampanyalarında sıkça konu edip söz verdiği, seçim sonrasında yapılan ilk meclis toplantısında meclis kararına sunduğu Kent Konseyinin oluşumuna iki aylık yoğun bir ön çalışmanın ardından 25 mayıs 2024 cumartesi günü yapılan kurucu genel kurulla başlandı.

Toplantıda başkan ve yürütme kurulu belirlenerek kuruluşunu tamamladı.

Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen genel kurulda kent konseyi başkanı olarak önerilen Ziraat Yüksek Mühendisi Kamil Körhasanoğlu ve Yürütme kurulu listesi katılımcıların büyük çoğunluğunun onayını alarak Anamur Kent Konseyi kurucu yürütme kurulunu oluşturmuş oldu.

Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlatıldı. Emekli Öğretmen Şeref Koz, Anamur 1. Noteri Aslan Sosyal ve Baro Temsilciliği adına Avukat Beyza Bulut’tan oluşan divan kurulunun oylanması ile gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Toplantıya Anamur Belediye Başkanı Vekili Necdet Ünal katılarak konuşma yaptı. Belediye Başkanı Durmuş Deniz’in şehir dışında olması nedeniyle toplantıya katılamadığını belirten Başkan Vekili Ünal; “Belediye Başkanımız Durmuş Deniz’in en çok önem verdiği Kent Konseyi genel kuruluna katılımlarınızdan dolayı hem şahsım hem de Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Deniz adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar geçmiş yönetimler tarafından iki kez denenmiş ancak başarılı olunamamış bir çalışmayı biz bugün başaracağız. Göstermelik değil ciddi manada kentimizin sorunları üzerine ve bu sorunların nasıl çözüme ulaştırılacağı üzerine kafa yoracak bir kent konseyi oluşturmayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki beş yıllık süreçte Anamur Belediye Başkanlığı olarak Kent Konseyi ile birlikte çalışmayı istediğimizi altını çizerek ifade etmek istiyorum. Biz bugün burada kurucu genel kurulu yapıyoruz, birazdan bir seçim yapacağız elbette gönül ister ki şu anda burada bulunan herkes listesini hazırlasın ve divana sunarak bu göreve talip olduğunu belirtsin. Ancak başta da ifade ettiğim gibi bu bir kurucu genel kurul. Yaklaşık 2 aydır çalışma yürüten ve bu göreve talip olan çok değerli arkadaşlarımız birazdan sizlerin takdiri ile seçilecek ve hemen kentimiz için çalışmalarını başlatacaklar. Anamur Kent Konseyi’nde görev alan hiçbir arkadaşımız maaş ya da huzur hakkı adı altında hiçbir ücret almadan görev yapacaklar. Dolayısı ile Anamur Kent Konseyi’nin gönüllü bir çalışma gurubu olduğunu bilmenizi istiyorum. Katılımınız nedeniyle hepinize teşekkür ediyor, Anamur Kent Konseyi’nin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından divan tarafından kent konseyi başkanlığı için aday olanların listesi istendi. Ziraat Yüksek Mühendisi Kamil Körhasanoğlu göreve talip olduğunu belirterek divana listesini sundu ve yapılan oylama ile Anamur Kent Konseyi Başkanlığı’na seçildi. Yapılan seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Anamur Kent Konseyi Başkanı Kamil Körhasanoğlu ; “Saygıdeğer katılımcılar, hoş geldiniz. Şahsıma ve ekibime gösterdiğiniz güvenden dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyorum.

Kent Konseyi Anamur’da yaşayan herkesin üye olduğu, Anamur’un faydasına tüm projelere açık olan bir oluşumdur. Anamur Kent Konseyi Yürütme Kurulu, şahsi menfaate ve siyasallaşmaya izin vermeyen, her konuda önerilen proje ve fikirlere açık olan, gönüllülük ve katılımcılık esasına dayanan bir kuruluştur. Anamur Kent Konseyi sorunları başlıklar altında toplayıp her başlığın bir sorumlusu olduğu ve kendi başlığı altında çalışma grubu oluşturan ve grubunda sorunlara çözüm üreten ve bu çalışmaları belediye meclisine tavsiye niteliğinde sunan bir çalışma prensibiyle yol alacaktır. Kurucu yürütme kurulu oluşturulan Anamur Kent Konseyi’nde birlikte çalışmak ve katkı sunmak isteyen arkadaşlarımız, kendi aralarında grup oluşturup proje yapıp Anamur Yürütme Kuruluna sunabilirler. Çalışma gruplarımız başlıca sektör ve alan olarak; TARIM, ÇEVRE, İMAR, TURİZM VE KÜLTÜR, SOSYAL BELEDİYECİLİK, SAĞLIK VE EĞİTİM başlıklarından oluşuyor. Anamur Kent Konseyi’ne katılımınız, vereceğiniz destek ve hizmetlerden dolayı sizlere tekrar teşekkür eder, sonsuz saygılar sunarım” dedi.

Anamur Kent Konseyi Yürütme Kurulu,

Elif Ayhan, Songül Sağlam, Çağdaş Koz, Erhan Gökduman, Tahsin Ünlü, Yaşar Yiğit ve Ali Oğuz dan oluşuyor.

Başkan Deniz Tebrik Mesajı Yayınladı.

Şehir dışında bulunduğu için Anamur Kent Konseyi Kurucu Genel Kuruluna katılamayan Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz sosyal medya hesabından tebrik mesajı yayınladı. Mesajında iş birliğine vurgu yapan Başkan Deniz; “Siyasi Partilerimizin temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, kamu kurumlarımızın temsilcileri ve vatandaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirilen Anamur Kent Konseyi kuruluş toplantısında Anamur Kent Konseyi Başkanı olarak seçilen değerli büyüğüm Kamil Körhasanoğlu ve kurucu yürütme kurulunu tebrik ediyorum.

Anamur Kent Konseyi başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak Marka Kent Anamur’u hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

haberanamur00131haberanamur00221haberanamur00511haberanamur00317haberanamur00418

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.