Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

YENİ BAŞKAN DURMUŞ DENİZ, KOLTUĞA OTURDU

03 Nisan 2024

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

3-nisan-2024009Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, görevine resmen başladı.

Deniz, Cumhuriyet Meydanı’nda CHP Anamur İlçe Başkanı Arif Çakırcı ve partililer ile çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle Atatürk anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra belediye binasına geçildi.

KASAPOĞLU’NDAN NAZİK KARŞILAMA

Başkan Deniz’i burada önceki dönem Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu karşıladı. Makam odasında düzenlenen törende Belediye Başkanı Durmuş Deniz’e çiçek veren Kasapoğlu, “Sizi ve meclis üyelerimizi tebrik eder, başarılar dilerim” dedi. Başkan Deniz’de Kasapoğlu’na teşekkür etti.

PARTİ ROZETİNİ ÇIKARDI

Daha sonra belediye binası önündeki vatandaşları eşi Derya Deniz ve meclis üyeleri ile birlikte selamlayan Belediye Başkanı Durmuş Deniz, konuşmasına başlamadan önce parti rozetini çıkararak, Atatürk ve Türk bayraklı rozet taktı.

Anamur Belediye Başkanlığı yapmış tüm başkanlara teşekkür eden Deniz, “Hayatta olan Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyor, aramızdan ayrılmış olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Bundan sonra Marka Kent Anamur’u hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

KENT KONSEYİNİ OLUŞTURACAĞIZ

Birlik beraberlik içerisinde huzurlu bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini ifade eden Deniz, şöyle devam etti:

“Sivil toplum kuruluşlarından oluşan Kent Konseyi’ni ilk meclis toplantımızda harekete geçirerek şehrimiz için uyumlu kararlar alacağız. Belediye meclisinde de alacağımız kararların oy birliği ile olması için çaba sarf edeceğiz. Anamur’u tarımın yanı sıra turizm ve sanayide de mark kent yapacağız. Anamur’u Türkiye’ye örnek bir ilçe haline getireceğiz.”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ

Vatandaşların tezahüratı üzerine ceketini çıkarıp kolları sıvayarak konuşmasını sürdüren Deniz, “Kaymakamlık ve tüm kurumlarımızla uyum içerisinde çalışacağız. Halkımıza sorun yaşatmayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ile omuz omuza çalışacağız. Yayladan sahile tüm ilçemizi güzel hizmetlerle buluşturacağız. Sizleri sağlıklı ve mutlu bir Anamur’da yaşatacağız” diye konuştu.

ÇALIŞANLARIMIZIN SİYASİ GÖRÜŞÜ ÖNEMLİ DEĞİL, SAYGI DUYACAĞIZ

Belediyede önce mali disiplin sonra da iş disiplini oluşturacaklarını vurgulayan Deniz, “Mali disiplini ve iş disiplinini sağlayarak başarılı olacağız. Çalışanlarımızın siyasi görüşleri de bizim için önemli değil. Geçmiş dönemde yapılan yanlışları yapmayacağız. Herkesin siyasi görüşüne saygılı bir anlayışla belediyemizi yöneteceğiz. Ben belediye başkanlığını hoşça vakit geçirmek için yapmayacağım. İlçemizdeki emeklilerin, kadınların, gençlerin ve çocukların mutluluğu için bu yola çıktım. Anamur’u hak ettiği yere getireceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.

SEÇMENLERE VE HİDAYET KILINÇ’A TEŞEKKÜR

Seçmenlere ve önceki başkan Hidayet Kılınç’a da teşekkür eden Deniz, şunları söyledi:

“Bize güvendiniz ve rekor bir oy farkıyla bizi göreve getirdiniz. Her partiden vatandaşlarımızdan oy aldık. Gönüllerde Anamur ittifakını oluşturduk. Hem Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e hem de bana verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum. Anamur’a yaptığı hizmetler için sayın Hidayet Kılınç’a teşekkür ediyorum, hizmetler kaldığı yerden artarak devam edecektir. Güzel günler bizleri bekliyor.”

Törenin sonunda Kur’an okunda ve dua edildi. Törene, CHP Bozyazı Belediye Başkan Adayı Baykal Arıdeniz de katıldı.3-nisan-20240103-nisan-20240113-nisan-20240123-nisan-20240013-nisan-20240033-nisan-20240043-nisan-20240053-nisan-20240063-nisan-20240073-nisan-20240083-nisan-2024013

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.