Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Saadet Partisi adayları basınla buluştu

10 Mart 2024

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Saadet Partisi Mersin Büyükşehir, Anamur ve Bozyazı Belediye Başkan adaylarını basına tanıttı.

Saadet Partisi Anamur İlçe başkanı Menderes Bora’nın ev sahipliğinde Çıtır Pastanesinde gerçekleştirilen Aday tanıtım toplantısına İl Başkanı Av. Mehmet Polat, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soner Contar, Anamur Belediye Başkan Adayı Ali Bal, Bozyazı Belediye Başkan Adayı Mehmet Lütfü Oğuz ve Partililer katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Saadet Partisi Anamur İlçe Başkanı Menderes Bora, Anamur Gazeteciler Cemiyetinin kongresinin ve yeni yönetimin hayırlara vesile olması dilekleriyle başladı.

Bora, “Milli görüş belediyeciliğin 94 ruhu hatta ondan daha önce öncesi 89 yılından bu tarafa ülke genelinde yapmış olduğu hizmetleri herkes tarafından biliniyor sosyal belediyeciliğin ne olduğunu, üreten belediyeciliğin ne olduğunu, milli görüş belediyeciliği ile insanlar tanıdılar hayatlarında karşılık buldular.

Bu çerçeveye de baktığınız zaman bugünkü mevcut belediye yönetimi anlayışının İnsanlarımıza dar geldiğini insanlarımızın ihtiyacını karşılamadığını görüyoruz. O yüzden 31 Mart yerel seçimlerinde inşallah insanlarımız hak ettiği noktaya gelebilmek insanlarımız hak ettiği hizmeti alabilmek adına milli görüş belediyeciliğini yeniden Türkiye genelinde ve Anamur özelinde de hayata geçirilmesi için bir tarihi fırsat olarak görüyoruz. Bu çerçevede adaylarımızla yola çıktık işte Büyükşehir belediye başkan adayımız sizlere hitap edecek Bozyazı belediye başkanımız size hitap edecek Anamur belediye başkanımız size hitap edecek Anamur’un refahının yükseltilmesi, üreten bir belediyecilik anlayışının ortaya konulması noktasında biz geçmişte yaptık, şimdi yeniden yapmak için haydi bismillah deyip yola düştük. Bu çerçevede de Anamur seçmenimizin Anamur halkımızın bizlere destek vermesini arzu ediyoruz.

Bugün esnaf ziyareti yaptık, gerçekten esnaflarımızın sıkıntılarına rağmen bizi karşılarken güler yüzlerini, ilgi ve alaka gördüğümüz zaman biz bir daha şevkle bu hizmete sarıldık. İşte burada Belediye başkan Adaylarımız var sizlere ve sizlerin desteğiyle Anamur’umuza tanıtıyoruz.” Dedi

Saadet Partisi Anamur Belediye Başkan Adayı Ali Bal ise konuşmasında “Din, sadece ibadetlerden ibaret değildir. Asıl olan, insanlar arasında barışın ve adaletin hâkim olmasıdır. Bu nedenle, zulme, haksızlığa ve sömürüye karşı çıkmak herkesin sorumluluğundadır. Belediyecilik de bu sorumluluğun bir parçasıdır. Anamur’da yaşayan herkesin hakkını korumak, adaleti sağlamak ve insanların refahını artırmak için çalışacağız.  Dinlerin ortak mesajı, insanların birbirlerine karşı sevgi ve saygıyla yaklaşmalarıdır. Bu nedenle, farklı inançlara sahip olan insanları bir araya getirerek, hoşgörü ve birlikte yaşama kültürünü geliştireceğiz. Anamur’u, herkesin huzur içinde yaşayabileceği bir kent haline getireceğiz.  Bilim ve teknoloji de bu sürecin önemli bir parçasıdır. İnsanlığın yaşamını kolaylaştırmak, çevreyi korumak ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için bilimin ve teknolojinin nimetlerinden yararlanacağız. Ancak bunu yaparken, insanı merkeze alarak, doğayla uyumlu bir şekilde hareket edeceğiz.  Değerli Anamur halkı, biz Saadet Partisi olarak, sizin refahınızı ve mutluluğunuzu önemsiyoruz. Anamur’u daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Sizden aldığımız destekle, hep birlikte daha güzel bir gelecek inşa edeceğiz.  Hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

“Milli Görüş işte ilhamını buradan almış yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve evrensel barış ve adaletin hakim olduğu yeni bir dünyanın inşasını kendine şiar edinmiştir.” Diyen Bal projelerini şu şekilde sıraladı.

1-Savaş değil barış

2-Çatışma değil diyalog

3-Baskı ve tahakküm değil insan hakları ve hürriyet

4-Çifte standart değil adalet

5-Üstünlük değil eşitlik

5-Jeotermal kuyuların faydaları ve zararları hakkında farklı görüşler seslendirilmektedir. Bu kuyuların gerek çevreye, gerekse yer altı sularının kirlenmesi vb. sakıncalarını konuyla ilgili uzmanlardan oluşacak bir bilim kuruluna inceletecek ve Anamur’umuzun yer altı ve yerüstü zenginliklerine, tarihi ve kültürel mirasına, tarıma, çevreye, bitki örtüsüne, zararlı olacağı ve hava kirliliğine yol açacağı kanaatinin ağır basması halinde bu kuyuların açılmasına izin vermeyeceğiz.

6-Ekim dikime elverişli arazilerin imara açılmasına izin vermeyecek ve sorunun tarım arazilerinin dışında toplu konut inşaatları ile çözme yoluna gideceğiz.

7-Muz, çilek, nar, şeftali ve kayısı gibi ürünlerinin daha çok değerlendirilmesi için dönüşümlü meyve suyu fabrikası kuracağız.

8-Halkımızın sağlık hizmetlerine daha rahat ve verimli bir şekilde erişimini sağlamak için Anamur’umuzda bir Belediye Hastanesi kuracak, acil durumlar için ambülans helikopter uygulamasını getireceğiz.

9-Mahallelerin ve özellikle mahalle muhtarlarının karar süreçlerine aktif katılımlarını sağlayacağız.  10-Yaya kaldırımlarının işgalini önleyeceğiz. Trafik sıkışıklığını gidermek üzere stratejik mevkilere otoparklar inşa edeceğiz.

11-Sebze ve meyve üretiminde pazarlama problemlerini mahalle meclislerinde üretici ve tüketicilerle birlikte görüşerek çözüme bağlayacağız.

12-Geri dönüşümlü çöp fabrikasının faaliyete geçirilmesini sağlayacağız.

13-Sebze ve meyve üretiminde verimliliğin arttırılması ve girdi maliyetlerinin düşürülmesi  için üreticiye gereken desteği sağlayacağız.

14-Zeytinyağı fabrikası kuracağız.

15-Halkımızın daha ucuz ve daha hesaplı ekmek tüketimine yardımcı olmak için Halk Ekmek fabrikası kuracağız.

16-Taziyelerde halkımızı çadırlardan kurtarmak ve taziyelerini daha rahat bir ortamda  gerçekleştirebilmek için her mahallede merkezi noktalarda taziye evleri açacağız.

17-Belediye bütçesini ve harcamalarını detaylı ve anlaşılır bir şekilde açıklayacağız. Bütçe harcamalarını şeffaflaştıracağız.

18-Meslek Edinme ve İş Sahibi Olma kursları açacak, bunun için KOBİ’lerle işbirliğine ağırlık vereceğiz.

19-Beyaz Masa: Halkımız belediyemizden bir hizmet talep ettiğinde birimler arasında koşup durmayacak, talep edilen hizmet Beyaz Masa görevlileri tarafından takip edilerek en kısa zamanda sonuçlandırılacaktır.

20-Belediye personel alım ve terfilerini şeffaf kriterlere dayandıracağız.

21-Bağımsız vatandaş denetleme kurulları oluşturarak belediye faaliyetlerinin sürekli denetlenmesini sağlayacağız.

22-Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre hizmet tasarımı yapacağız.”

Saadet Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soner Contar, Milli görüş belediyeciliğini tanıtarak başladığı konuşmasında, “Biz bunu daha önce yaşadık. 89 ile başlayan, 94 yılında da Türkiye’de zirveye çıkan Türkiye nüfusunun %65’inin oyunu alarak, yaşamış olduğu illerin belediyelerini o zaman kazandık. Biz Ankara, İstanbul, Konya başta olmak üzere birçok belediyeyi kazandık ve efsane hizmetler yaptık. Milli görüş belediyeciliğinde yolsuzluk, hırsızlık, talan, rüşvet dolayısıyla dava açılmış bir tane belediye başkanımız yoktur. Belediye başkanlığı düşürülmüş bir tane belediye başkanımız da yoktur. İşte milli görüş belediyeciliği budur. Yoksa ben yol yaptım, köprü yaptım, katlı otoparklar yaptım değil! Bugün bakıyorum burada bir sürü aile reisi hiçbir baba akşam eve vardığı zaman helalinden rızık kazandığı zaman, ekmek kazandığı zaman ben sizin için bakın ekmek kazandım haaa! Hanımına çocuklarına diyor mu?  Çocuklarına bak ben sizin için ekmek getirdim, rızık getirdim diyor mu? Demiyor neden çünkü onun görevi o ailenin rızkını sağlamak.

Bugün belediye başkanlarının da rutin hizmetleri, rutin görevleri vardır. Yol, su, kaldırım, altyapı, üst yapı, atık su, park bahçeler, çevre, bunlar zaten belediye başkanına doğal olarak yapması gereken hizmetlerdir. Yapmadığı zaman zaten suç, yaptığı zaman da bunu bir övgü olarak methiye düzülecek bir olay değil. Zaten aslan kanunen yapması gereken görevi yapıyor. Ama bizim üzüldüğümüz konu birileri başkan adayına sponsor oluyor o aday başkan olduğu zaman da o sponsor olan kişi yada firmalara kaynak sağlamak için ihaleler veriyor. Bir yol 10 defa sökülüp yapılıyor. Bizim dönemimizde bu olmayacak. Biz bir yolu yapmadan önce bütün alt yapı çalışmalarını bitireceğiz ve üzerine yolumuzu yapacağız bir daha da kimseye kazdırmayacağız. Dedi.

Contar, Mersin Büyükşehir’de kendisine, Anamur ve Bozyazı ‘da da Anamur ve Bozyazı Belediye Başkan Adaylarına destek istediği konuşmasında, böylece geçmişte yaşanan Milli görüş belediyeciliğinin adaletini, gücünü tekrar ortaya koyalım diye konuştu.

Saadet Partisi Bozyazı belediye Başkan Adayı Mehmet Lütfü Oğuz da kendisini tanıtarak partisine ve kendisine destek istedi.

Toplantı toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

haberanamur0019haberanamur00211haberanamur0039haberanamur0049haberanamur0059

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.