GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Yakup Orhan Aday Adaylığı toplantısı düzenledi

06 Aralık 2023

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Harita Mühendisi Yakup Orhan, CHP Anamur Belediye Başkan Aday Adaylığı toplantısı düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Anamur ilçe Başkanında düzenlenen toplantıda İlçe Başkanı Arif Çakırcı ve İlçe yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Toplantıya, İyi Parti ilçe Başkanı Ethem Ziya Alıçlı, İyi parti yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti ilçe başkan yardımcısı Durmuş Tolu, Büyük Birlik Partisi eski ilçe başkanı Ramazan Çelik, Aday adaylığı başvurusunda bulunan Ali Ülkü, Durmuş Deniz, Erdal Karan ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Arif Çakırcı’nın hoş geldiniz konuşmasından sonra söz alan Orhan,

“Çok değerli ilçe başkanım ve ilçe yönetim kurulu üyeleri-Kadın kolları başkanım ve yönetim kurulu üyeleri-Gençlik kolları başkanım ve yönetim kurulu üyeleri –Bugüne kadar ilçe başkanı olarak görev yapmış ilçe başkanlarım-Geçmiş dönemde Partimizi çok iyi şekilde temsil eden Belediye başkanlarım-Belediye meclis üyeleri-Değerli Muhtar arkadaşları - Misafir olarak katılan misafir Partili arkadaşlarım ve her zaman vefakar hiç yılmayan hep partimizle beraber mücadele eden cumhuriyet halk partili arkadaşlarım hepinizi saygı ve sevgimle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum;

Ben Yakup Orhan Harita Mühendisiyim.

Partimizin belediye başkan aday adaylığı için başvurumu yapmış bulunmaktayım. Partime 1986 yılında üyelik kaydımı 18 yaşında iken yaptırdım. 37 yıldır aralıksız olarak partimin üyesiyim. Babam Osman Orhan partimizin eski ilçe başkanlarındandır. Babamın da partimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1970 yılından bu yana hizmetleri olduğu için çocukluğundan arasında belediye meclis üyeliği yaptım.

1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Harita mühendisi olarak mezun olduktan sonra Anamur’da kendi işyerimde çalışmaya başladım ve ilçemizde mesleğimi yapmaya devam ediyorum. Mesleğim dolayısı ile İlçemizin her tarafında çalışmalarım oldu, adım atmadığım yer kalmadı. Yaptığım projeler ile değerli halkımızın sorunlarını çözdüm, evlerinde çaylarını içtim. Aynı zamanda imar planı çalışmaları yaptığım için 1992 yılından bu yana belediyemizde şehircilik düzenlemeleri ilgili uygulamalarım oldu.

Partimizin Anamur’da bu seçimi kazanacağına aynı sizler gibi gönülden inanıyorum ve partimiz bana adaylık görevi verirse ilçemizi 5 yıl içerisinde fark yaratarak çok güzel kent haline getireceğime söz veriyorum.

Partimizin diğer aday adayları da hepsi bu kararlıkta ve bu birimdedir. Hiç kuşkunuz olmasın. Hangimiz aday olursa olsun hep beraber el ele seçim çalışmaları yapacağız ve belediye başkanlığı seçimini mutlaka kazanacağız.

Ben hayatım boyunca çok çalıştım, yapım itibarı hiç boş durmayı sevmem. Bir zaman bahçede çalışırken komşu teyze (rahmetli oldu, Allah mekanını cennet eylesin) ‘’ ne yapıyorsun evladım dedi. Ben de avaralık yapıyorum teyze dedim. O da bana ne avarılığı evladım ben sizi bilirim sizin elinizi bağlasınız ayaklarınızla çalışırsınız siz dedi. Bu seçim çalışmalırını da hep beraber yapacağız ve kazanacağız. Seçimden sonra da belediyemizi sizlerin de katkılarıyla hiç vakit kaybetmeden çok güzel bir şekilde yöneteceğiz ve gurur duyacağımız bir ilçemiz olacak. Bize de kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olan bir Cumhuriyet Halk Partili olarak bu yakışır.

Aramızda bulunan diğer parti yöneticisi ve üyelerini de saygı ile selamlıyorum. Onların da en az bizim kadar Cumhuriyet ve Anamur sevdalısı olduğunu biliyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında hep beraber bu seçimi kazanacağımızı inanıyorum ve onlara katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum”.

haberanamur0042haberanamur0016haberanamur0052haberanamur0062haberanamur0092haberanamur0083haberanamur0072

haberanamur0025haberanamur0033

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Aziz Saydam: Harika bir oyun, Karacaoğlan hepimizin. Her yerde izi var. Bütün...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...