Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ali İlhan Ayhan Adaya Adaylığını açıkladı

04 Aralık 2023

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

İş insanı  (Çevre Mühendisi) Ali İlhan Ayhan, CHP’den Anamur Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Parti binasında çok sayıda partili ve ilçe yönetiminin katılımıyla toplantı düzenleyen Ayhan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Değerli İlçe Başkanım, Çok Kıymetli eski Belediye Başkanlarımız, Değerli İlçe Yöneticilerimiz, Kadın Kollarımız, Gençlik kollarımız, önceki dönemler ilçe başkanlarımız, Değerli meclis üyelerimiz, Sevgili Muhtarlarımız, CHP’nin çok kıymetli üyeleri, Sevgili yoldaşlarım, Kıymetli büyüklerim, Çok sevgili yol arkadaşlarım, Uzaktan yakından gelerek bu önemli günümde beni yalnız bırakmayan dostlarım, Bize güç veren, destek veren dost partilerin Sayın İlçe Başkanları ve Yöneticileri Kıymetli hanımefendiler, beyefendiler HOŞGELDİNİZ ONUR VERDİNİZ!

Ben ALİ İLHAN AYHAN

Geniş ailem, annem-babam yılların partilisi olup, bizler için CHP’lilik adeta doğuştan diyebilirim. Ben CHP’li bir ailede doğdum.39 yaşındayım ve benim için çok büyük bir onur olan Cumhuriyet Halk Partililik çizgimi, duruşumu hiç bozmadım.

Çok genç yaşımda rahmetli Suphi ALP Başkanımla birlikte Anamur için ciddi siyasal çalışmalar yaptık ve büyük bir seçim kampanyasına imza attık. O dönemden başlayarak genel ve yerel seçimlerde, referandum seçimlerinde Anamur’un her bir köyünü, her bir mahallesini gezdik, deyim yerindeyse ayak basmadık yer bırakmadık.

Rahmetli Suphi ALP Başkanımızı sevgiyle, saygıyla, rahmetle anıyorum. Anamur’a kıymetli hizmetleri oldu. Ruhu şad olsun! Bu vesileyle, rahmete kavuşmuş eski Belediye Başkanlarımızı anmadan geçemem. Çünkü biz bu kültürle büyüdük. Anamur için taş taş üstüne koymuş tüm büyüklerimiz bizim için onurdur. En başta, Anamur’da ilk kentleşmeyi sağlayan, kültürel ve tarihsel mirasa sahip çıkan rahmetli Yalçın Kaya KILIÇ, rahmetli Hasan Adil CENKÇİMENOĞLU, rahmetli Enis TURGAY, rahmetli Nuri SİNANOĞLU ve Kemal Baz’ı saygıyla anıyorum. Şuanda aramızda olan eski Belediye Başkanımız değerli Şevket ERKAN amcama sağlıklı uzun ömürler diliyorum, ellerinden öpüyorum.

2014 yerel seçimlerinde Anamur’dan seçilerek Mersin Büyükşehir Belediye Meclis üyesi oldum. Görev yaptığım 5 yıllık süre içerisinde Anamur’un köy köy, mahalle mahalle her türlü sorunu ile ilgili olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi nezdinde etkili çalışmalar yürüttüm. Anamur’umuzun sorunlarına çözüm üretmek için elimden gelen her şeyi yaptım. O dönemde Mersin Büyükşehir Belediyesinde parti olarak muhalefette olmamıza rağmen Anamur’a birçok hizmetin gelmesine vesile oldum ve bundan büyük gurur duydum.

Sevgili DOSTLAR

Cumhuriyet Halk Partimize, Anamur siyasetinde emek vermiş bir kardeşiniz olarak 2019 yerel seçimlerinde Sayın Durmuş Deniz ile birlikte Anamur’umuz için yoğun bir çalışma yürüttük. Bütün çabalarımıza rağmen Anamur’da seçimi alamamış olsak da Vahap Seçer Başkanımızla birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesini kazanma mutluluğu yaşadık. Geride bıraktığımız 5 yıllık dönemde Vahap Seçer Başkanımızın öncülüğünde Mersin geneli ve Anamur’da sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini yaşadık.

Sayın Vahap Seçer ‘ in kesintisiz hizmetleri Anamur’un 37 köyü,17 mahallesi ve 2 beldesine gece gündüz demeden ulaştırdığını hep birlikte yaşadık.

DEĞERLİ HEMŞERİLERİM,

Önümüzdeki yerel seçimlerde Anamur’da ve birçok ilçemizde hedefimiz seçimi almak ve CHP belediyelerini çoğaltmaktır. Mersin Büyükşehir Belediyesini tekrar kazanarak sosyal belediyeciliği, hizmet belediyeciliğini büyüterek sürdüreceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın değerli arkadaşlarım!

İDDALIYIM

ANAMURDA BİRLİĞİ, BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAĞLAMAYA

İDDALIYIM

ANAMURDA HALK İTTİFAKINI KURMAYA

İDDALIYIM

ANAMURDA SEÇİMİ KAZANMAYA

HAZIRIM! DEĞERLİ ARKADAŞLAR

HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ,

HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ!

GENÇLİĞİMİZ VAR, TECRÜBEMİZ VAR, HEYECANIMIZ VAR, ANAMURA HİZMET SÖZÜMÜZ VAR!

KAZANACAĞIZ KAZANACAĞIZ KAZANACAĞIZ

Değerli Arkadaşlarım

Bu bir seçim konuşması değil, içi boş vaatlerle işim olmaz. Ben bir mühendisim, ben bir iş insanıyım, ben içinizden biriyim ANAMURUN EVLADIYIM.

Vizyon sahibi bir genç olarak Anamur’un sorunları, eksikleri hep içimi acıtmıştır. Benim eşim mimar. Emin olunuz ki sohbetlerimizin yarısı Anamur üzerinedir. Anamur kendimizi borçlu hissettiğimiz, hayallerimizi büyüttüğümüz, hizmet bekleyen bir kenttir.

Anamur’a ilişkin büyük hayallerim var değerli arkadaşlar! Bu hayallerimi gerçekleştirmek, Anamur’u daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek için bütün vizyonumla ve projelerimle hazırım ARKADAŞLAR Allah bana kısmet ederse herkesin gurur, mutlu olacağı Anamur’u birlikte yaratacağız! Bunu yaparken belediyecilikte fark yaratacağız. Biz Kollektif siyasete inanırız değerli arkadaşlar. Çünkü biz böyle bir gelenekten geliyoruz. Benim anlayışımda BEN YOK BİZ VARIZ! Belediyeyi sizinle birlikte yöneteceğiz. Tekrar ediyorum arkadaşlar, bunlar boş vaatler değil. Alacağımız her önemli karara muhtarlarımızı, odalarımızı, sivil toplum örgütlerimizi dahil edeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden Anamur halkının hayır dediği hiçbir işi yapmayacağız! Değerli Arkadaşlar, Cumhuriyet Halk Partimiz 100 yaşında!  Cumhuriyetimiz ve partimizin yüzüncü yılında çok daha fazla çalışacağız ve büyük kazanımlar elde edeceğiz. CUMHURİYETİMİZİN VE PARTİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN! GURURLUYUZ! MUTLUYUZ!

Cumhuriyet Halk Partisi laik cumhuriyetimizin, ülkemizin birliği ve bütünlüğünün; barış ve kardeşliğimizin teminatıdır. Bu kültürle yetişmiş bir kardeşiniz olarak Anamur’da adayımız kim olursa olsun birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışacağız. Anamur’u kazanacağız. Bunun için elimden gelen her şeyi yapacağımı huzurlarınızda söz veriyorum! Çünkü tecrübelerimiz göstermiştir ki; Kazanmak için ihtiyacımız olan tek şey, birlik ve beraberliğimizdir! Bütün aday adayı arkadaşlarımın da bilinci ve samimiyeti içerisinde olduklarına inancım tamdır. Aday adayı arkadaşlarımızla kol kola, omuz omuza, birlik ve beraberlik içerisinde yürüyüşümüz seçim sonuçlanıncaya kadar kararlılıkla devam edecek ve inşallah seçilen Başkanımızla birlikte Anamur’u hepimiz yöneteceğiz. Bu duygu ve düşüncelerimle bütün aday adayı arkadaşlarıma bu demokratik yarışta başarılar diliyorum.

DEĞERLİ DOSTLAR

SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİM

SEVGİLİ KARDEŞLERİM

SİZLERE SÖZÜM OLSUN

ANAMURU HEP BİRLİKTE, EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞARAK KAZANACAĞIZ.

İNANCIMIZ TAM!

GÜÇLÜYÜZ!

KAZANACAĞIZ

KAZANACAĞIZ

KAZANACAĞIZ

EN İÇTEN SAYGILARIMLA. KATILIMINIZDAN DOLAYI HER BİRİNİZE TEK TEK TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. ALLAH YOLUMUZU AÇIK ETSİN!”

haberanamur0082haberanamur0121haberanamur0111haberanamur0091haberanamur0051haberanamur0061haberanamur0014haberanamur0022haberanamur0041haberanamur0032haberanamur0071haberanamur0101haberanamur0131haberanamur014


Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.