Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kocamaz basınla kahvaltıda buluştu

31 Ağustos 2023

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Anamur’da basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Ünlüselek Otel’de düzenlenen etkinliğe İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Tarım Politikalarından Sorumlu İl Başkan Danışmanı Alper Tahir Tuğrul, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Kahvecioğlu, açılış konuşmasında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını andı.

İYİ PARTİ MERSİN İL BAŞKANI MEHMET DUTAR:

“HATALARIMIZDAN DERS ÇIKARACAĞIZ”

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar’da 30 Ağustos vurgusuyla başladığı konuşmasında, yerel seçime doğru siyasetin hızlandığını söyledi.

Geride kalan genel seçimle ilgili tespitlerini aktaran Dutar, şunları söyledi:

“Mersin özelinde seçim umduğumuz gibi sonuçlanmadı. Bunu kabul ediyoruz ve şapkamızı önümüze koyup düşünüp nerede hata yaptığımızı görüp ders çıkararak gelecekle ilgili planlarımızı bunun üzerinden yapmak zorundayız.  Biz ‘Bu memlekette bir şeyler iyi gitmiyor. Memleketin rahat bir nefes alması gerekiyor. Cumhuriyet ayağımızın altından kayıyor’ denilen bir dönemde İYİ Parti’yi kurmuş ve kuruluş felsefesine uygun mücadele veren bir partiyiz. Onun için seçimde dönemi Anamur İlçe Teşkilatı, başta İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu olmak üzere verdiğiniz mücadeleden ve saha çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Verdiğiniz mücadeleden dolayı gururla alnı dik bir şekilde yolda yürüyebilirsiniz.

“BÜYÜKŞEHİR VE 13 İLÇEYE TALİBİZ”

Yerel seçimde iddialı olacaklarını vurgulayan Dutar, şöyle devam etti:

“Bu seçimde gördük ki siyaset yerelden genele doğru dizayn oluyor. Biz geçen seçim Mersin’de ciddi bir başarı elde edemedik ve bunun acısını aslında bu seçim yaşadık. Şimdi tecrübeli kadrolarımızla beraber Büyükşehir ve 13 ilçesindeki belediyelere, bu memleketi seven, bu memleket için hassasiyet gösteren ve ben bu kenti yönetirim diyen, Anamur’u yönetirim diyen, Mersin’i yönetirim diyen kadrolarla talibiz. Bunu da başaracak gücümüz var. Bunu sizlerle beraber başaracağız. Yerelde yakaladığımız iktidarla beraber 2028 seçimlerinde İYİ Parti’nin kadrolarını iktidara getirmek için büyük mücadele vereceğiz. Kendi içimizdeki rekabete izin vereceğiz ama birlikteliği de sağlayarak Anamur Belediyesi’ni iyi belediyecilikle tanıştırma iddiasında olacağız.”

İYİ PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ BURHANETTİN KOCAMAZ:

“EKONOMİYİ ALT ÜST EDENLER, EKONOMİYİ DÜZELTEMEZ”

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz ise adil olmayan bir seçim ortamı yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“21 yaldır bu ülkeyi yönetenler, 21 yılsonunda Sayın Cumhurbaşkanını yanıltmadılar. Ne diyordu sayın Cumhurbaşkanı, ‘Nereden nereye?’ Cumhurbaşkanı 21 yılsonunda ‘Destek verin biz bu ekonomiyi düzelteceğiz’ diyerek oy istedi. Zannedersiniz ki iktidarda olan kendisi değil de iktidar için oy istiyor. “Ben ekonomistim, her şeyi ben bilirim” diyenler maalesef ülkemizi bu günkü batağa sürüklediler. Ülke ekonomisini alt üst edenler, ekonomiyi düzeltemez. Bu gün geldiğimiz noktada seçim öncesi boşaltılmış hazineden ulufe dağıtır gibi her türlü vaadi verenler, karşılıksız para basarak ülkeyi yöneteceklerini zannedenler, denizin bittiğini geminin karaya oturduğunu anladılar ve ekonomiyi yeni bir ekonomi yönetimine teslim ettiler. Oysa seçim zaman Cumhurbaşkanı, hepiniz gördünüz, duydunuz bugün ekonominin başına getirdiği kişiye ‘hırsız’ dedi, ‘Devletin bankalarının içini boşalttılar’ dedi.  Geldiğiniz noktada millet perişan vaziyette. Seçim öncesinde en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını söylediler, sonra aradaki farkı zam miktarının içine dahil ettiler. Bu gün verecekleri zamların memurun cebine çok fazla bir farkı olmayacak. Aynı şeyi emeklilere de yapıyorlar. Yani göz göre milletin cebini boşaltıyorlar. Bu iş böyle gitmez.”

“BİR İKTİDAR MİLLETVEKİLİ ÇIKIPTA YANLIŞI SÖYLE ÜMÜĞÜNÜ SIKARLAR”

Kocamaz, gittikleri her yerde feryatların yükseldiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“Ankara’da telefonlarımız susmuyor. ‘Bizim durumumuz ne olacak, bu işe bir el atın’ diyorlar. Biz eli atıyoruz ama milletin verdiği bir karar var. Biz şu anda muhalefet partisiyiz. Seçimden önce bu zamların geleceğini, durumun daha kötü olacağını hep söyledik. Türkiye’de demokrasi yanlış işliyor. Konuşurken herkes demokrasiden bahsediyor. Mecliste ’Siz haklısınız vatandaş zor durumda. Ama çoğunluk bizde. Biz ne dersek o olur’ diyorlar. Böyle bir demokrasi anlayışı olur mu? E siz bir adım atmayacak mısınız? Her şey kendi kendine mi düzelecek. Ben Meclis’te bu ifadeleri duydukça milletim adına hicap duyuyorum. Böyle bir anlayış olmaz. Bizim görevimiz sizin sesiniz olmaktır. İktidar milletvekillerinin çıkıp da yanlışı söylemeye cesareti yok. Öyle biri çıksa zaten ümüğünü sıkarlar.”

“MHP SÖZCÜSÜ EMEKLİ ZAMMINI DESTEK VERDİ, 2 DAKİKA SONRA RET OYU VERDİ”

Meclisteki olağanüstü toplantıda yaşananları da aktaran Kocamaz, şunları kaydetti:

“Emekli zamlarıyla ilgili son olağanüstü toplantıda bütün siyasi partiler mutlaka bir iyileştirme yapılması gerektiğini ifade ettiler. MHP sözcüsü çıktı, “Genel başkanımız grup toplantısında emeklilere seyyanen zam yapılması gerektiğini söyledi. Biz de bunun sonuna kadar arkasındayız. Destekliyoruz, düzeltilmesi lazım” dedi. Meclis başkanı komisyona ‘Katılıyor musunuz’ diye soruyor, Komisyon diyor ki ‘Katılmıyoruz.’ Sonra oylama yapılıyor, AKP ret oyu verince MHP de ret oyu veriyor. 2 dakika önce söylediklerinin tersini yapıyorlar. Sonra da sanki ülkeyi başka birisi yönetiyormuş gibi Cumhurbaşkanı çıkıp ‘Ya bunu hangi vicdan kabul eder? Emeklilere verilen zam içimizi sızlatıyor. Böyle bir şey olabilir mi’ diyor. E bunu sen verdin, meclisteki temsilcilerin yeniden düzenleme teklifine ret oyu verdi. Bunu millet gördü. Milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar ve maalesef inandırıyorlar.”

“SİLOLAR İTHAL BUĞDAYLA DOLDURULMUŞ”

Buğday üreticilerinin yaşadığı sıkıntıya da değinen Kocamaz, “Çiftçiler perişan olduğunu söylüyor. Buğday üreticileri TMO’yu aradıklarında telefonlarına bakılmıyor. Araştırdık, ofisin siloları Ukrayna’dan ithal edilen buğdaylarla dolu. Bizim üreticilerin buğdayını koyacak yer yok. Bu ülkeyi, devleti kendi şahsi malı gibi görün bir zihniyetle yönetiliyoruz” dedi.

“GÜNAHA GİRDİLER, KUL HAKKI YEDİLER”

İktidarın seçim döneminde muhalefeti teröristlerle işbirliği yapmakla suçladığını belirten Kocamaz, “Devletin bütün gücünü kullandılar. Araç gerecini kullandılar, hazinesini kullandılar, matbaasını kullandılar, para bastılar. Bürokratlarını, il ilçe yöneticilerini kullandılar. Her türlü iftirayı mubah gördüler seçim kazanmak için. Halbuki seçimden önce Osman Öcalan’ı devlet televizyonuna çıkaran bunlar. Günaha girdiler, kul hakkına girdiler. Bu yalanlara milleti inandırdılar, bizi milletimize anlatamadık” diye konuştu.

“BU ÜLKENİN İYİ PARTİ’YE İHTİYACI VAR”

Konuşmasının sonunda yerel seçimde başarılı olmak için birlik beraberlik içerisinde çalışmak gerektiğini vurgulayan Kocamaz, “Biz önümüzdeki seçim gelmeden hatalarımızı tespit etmeliyiz. İl ve ilçe teşkilatlarımızda birlik ve beraberlik olmazsa başarılı olamayız. Bizim davamız yeniden parlamenter sisteme dönmekti. Bu büyük ideali bir kenara bırakarak kendi içimizde sen ben sorunları yaşamaya başladık. Bundan tez elden vazgeçmeliyiz. Bu ülkenin İYİ Parti’ye ihtiyacı vardır. Millete söz verdik. Yerel seçimde yüzde 50+1 diye bir şey yok. Onun için birlik beraberlik içinde çalışacağız ve başarıya ulaşacağız” şeklinde konuştu.

haberanamur0038haberanamur0029haberanamur00116haberanamur0046haberanamur0053haberanamur0064

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Vatandaş: Emlak piyasasındaki fiyat artışı üzerinde siz danışmanların...
 • Vatandaş: 23 Mayıs 2023 tarihinde bu hizmetlerdeki ihtiyaçların...
 • Emre: İyi niyet ve herkese güleryüz. Zor bir hayattı….
 • Şeref Koz: Çok güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Emeği geçen herkesi...
 • Alpay botasun: Merbaha. İbrahim Şener Gökmen beyle iletişim kurmak istiyorum...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...