GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

15. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali.

24 Temmuz 2023

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Kültür ve Muz Festivalinin 15. si başladı.

21 Temmuz’da gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başlatılan 15. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali etkinlikleri kapsamında 22 Temmuz Cumartesi günü Anamur Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Devlet Bahçeli Sahil Parkı 2. Etabının açılışı da gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl Anamur Belediyesi tarafından 1. etap çalışmaları tamamlanarak ilçeye kazandırılan Devlet Bahçeli Sahil Parkı’nın 2. Etabı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Güzelyurt Mahallesi Cerenler mevkiinde gerçekleştirilen açılış programına

İlçe Kaymakamı Bilal Bozdemir, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Ak Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzi Yılmaz, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Mustafa Kemal Aslan, Milliyetçi Hareket Partisi Bozyazı İlçe Başkanı Mustafa Alakuş, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Satar, Milliyetçi Hareket Partisi KAÇEP Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç projeyi belediyenin imkanları ile 250 gün içerisinde tamamlayarak hizmete açtıklarını belirtti.

Anamur Belediyesinin 4 yıl içerisinde ilçeye çağ atlattığını belirten Başkan Kılınç: “ Türkiye’nin deniz suyu en temiz 5 sahilinden birisine sahip olan ancak sahilleri sazlıktan oluşan, insanların piknik yapmak için 15 kilometre uzaklıktaki Bozyazı ilçesine gittiği, doğru düzgün iş makinesi ve aracı bulunmayan, kısacası iyi yönetilemeyen bu kentte topyekûn bir hizmet seferberliği başlatılması gerekiyordu.

Ekibimizle yaptığımız planlamalar doğrultusunda 4 yıl içerisinde kendi kendine yeten, ilçemizin çehresini değiştirecek projeleri hayata geçiren bir belediye alt yapısı oluşturduk. Donanımlı ve tecrübeli personellerinden yöneticilerine, üretim tesislerinden iş makinesi ve araçlarına, resmi kurum ve kuruluşlarla olan ilişkilerinden ülkemizin başkenti Ankara’da ki temaslarına kadar tam anlamı ile çağ atlayan bir Anamur oluşturduk. Geçtiğimiz yıl birinci etap çalışmalarını tamamladığımız Devlet Bahçeli Sahil Parkı’nın bugün ikinci etabını vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz. 2 yıl içerisinde mesai arkadaşlarımız ile birlikte gece gündüz çalışarak sazlık ve çöplüğe dönüşmüş 90.000 metrekarelik bir alanı vatandaşlarımızın nefes alacağı, şehrimizin çehresini değiştiren bir yaşam alanına dönüştürdük. İhaleye çıkıldığında 200 milyon liranın üzerinde maliyet oluşturacağı tespit edilen Devlet Bahçeli Sahil Parkı 2. Etap çalışmalarını belediyemizin imkanları ve personelleri ile 250 gün içerisinde 35 milyon liraya tamamlayarak bugün sizlerin hizmetine sunuyoruz.” dedi. Açılış duası ve kurdele kesiminin ardından yeni yapılan sahil parkında incelemelerde bulunan heyet Kültür ve Muz Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen halk konseri için 82 Sosyal Tesislerine geçti.

Festivalin İkinci Gününde Ece Mumay Konseri.

Geleneksel olarak düzenlenen 15 Uluslararası Kültür ve Muz Festivali etkinlikleri kapsamında sevilen sanatçı Ece Mumay Sahne aldı.

Belediyeye bağlı 82 Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen festival etkinliklerine Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İlçe Kaymakamı Bilal Bozdemir, Gülnar Belediye Başkanı Alparslan Ünüvar, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Ak Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzi Yılmaz, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Mustafa Kemal Aslan, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Satar, Milliyetçi Hareket Partisi KAÇEP Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Konser öncesi alanı dolduran binlerce Anamurlu’ya hitap eden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç 4 yıllık belediyecilik çalışmaları ile ilgili vatandaşlara bilgi verdi. Konuşmasına Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yıl dönümünü kutlayarak başlayan Başkan Kılınç : “Büyük acılar ve zulümler sonunda yazılan kahramanlık destanı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasını sağlayan Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yıl dönümünü kutluyor, şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Kıbrıs Barış Harekatı’nın öncesinde ve sonrasında, silahtan gıdaya, giyim kuşamdan temel ihtiyaç malzemelerine kadar soydaşlarımız için tekneler ve sandallarla seferber olan ilçemiz Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm kardeşlerimize selam gönderiyor ve bir kez daha tüm Dünya’ya seslenmek istiyorum; Kıbrıs Türk’tür Türk kalacaktır” dedi.

4 yılda Anamur’un çehresini değiştirecek işlere imza atıldığını belirten Başkan Kılınç: “Göreve geldiğimiz 4 yıldan bu yana ilçemizi geliştirmeye, büyükşehirlerde olan bütün imkânlarla donatmaya, gecemizi gündüzümüze katarak bu kenti topyekün ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin en güzel ilçesine, en güzel hizmetleri getirmeye gayret ediyoruz. ülkemizin başkenti Ankara’da bulunan tüm imkanlardan muzun başkenti Anamur’da yaşayan vatandaşlarımızda faydalansın istiyoruz. Biz 21. yüzyılın Anamur’unda ulaşımın, ısınmanın, sosyal yaşam alanlarının hatta piknik yapmanın, kısacası insani ihtiyaçların sorun olmasından hicap duyuyor, bunları sorun olmaktan çıkartacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Şeyh Edebali’nin insanı yaşat ki devlet yaşasın nasihatini temel belediyecilik anlayışı olarak belirleyen bizler, vatandaşlarımızın huzuru, refahı ve konforu için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz”

Başkan Kılınç: “İmalattan İnşaata Hemen Her Alanda Kendi Kendine Yeten Bir Belediye Oluşturduk”

4 yıllık hizmet sürecinde hayata geçirilen tüm projeleri belediyenin imkanları ile yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “Göreve geldiğimizden bu yana imalattan inşaata hemen her alanda kendi kendine yeten bir belediye oluşturmayı en temel ilkemiz haline getirdik. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz hiç bir projede teknik konular dışında asla ihaleye çıkmadık.

Sizlerin hizmetine sunduğumuz tüm projeleri piyasanın en az yarısına mal ederek milyonlarca lira tasarruf ettik. Buralardan elde ettiğimiz tasarrufları yine sizlere hizmet olarak geri döndürdük.

Gelir elde edebileceğimiz işletmelerimizi ihale ile başkalarına vermek yerine kendi personellerimizle işletmeciliğini üstlendik. Bu tesislerimizde hem onlarca çalışanımızı istihdam ediyor hem de belediyemize ek gelir kaynakları oluşturuyoruz. Gereksiz harcamalardan ve israftan kaçınarak imkansız denilen hizmetleri bir bir hayata geçiriyoruz. Anamur belediye başkanlığının merkezi hükümetimizden, resmi kurum ve kuruluşlarımızdan ve hayırsever iş adamlarından son 4 yılda aldığı hibe ve desteği, kurulduğu günden bu yana almadığını büyük bir gururla söylemek istiyorum” dedi

Anamurluların kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirten Başkan Kılınç: “ 30 yıllık siyasi hayatım boyunca beni hiç yalnız bırakmayan değerli hemşerilerimize bu muhteşem gece de de bizleri yalnız bırakmadıkları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Festivalimizin ve Devlet Bahçeli Sahil Parkımızın ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın konuşmasının ardından sevilen sanatçı Ece Mumay sahne aldı. Sevilen şarkılarını seslendiren sanatçı Ece Mumay’a konser alanını dolduran binlerce Anamurlu eşlik etti.

Festivalin 3. gününde sanatçı Bilal Sonses’in sahne alacağı öğrenildi.

haberanamur0017haberanamur0027haberanamur0035haberanamur0053haberanamur0062

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.