Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Engelliler Gününde etkinlik düzenlendi.

04 Aralık 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği, kahvaltılı bir program düzenledi.

Mezze Efsane Restoranda düzenlenen ve sunumlarını, Kurs öğretmenlerinden Azime Genç’in yaptığı kahvaltı programına, Kaymakam Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsa Çelebi, Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, Tarım ilçe Müdürü Hasan Bostan, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Özkan Poçulu, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Satar, Bozyazı Engelli ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Adem Veyis, Özgüven ve Anamed Özel Eğitim Kurumu Öğrencileri, Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Üyeleri katıldı.

Programda konuşma yapan Dernek Başkanı Hikmet Narcı,3 Aralık Engelliler günün bir bayram ve kutlama değil, engelli vatandaşlarımızın sorunlarını ve toplumun yüklediği anlamdan kaynaklanan sorunların gündeme getirilerek çözülmesi gereken bir gün olduğunu söyledi.
Narcı, “Sen bu işi yapamazsın diyerek işe alınmıyorsak, yürüyeceğimiz güzergâhları işgal ederek çaresiz bırakılıyorsak, engelli diye bazı kesimler tarafından dışlanıyorsak ve bu anlayış toplumda normal karşılanıyorsa işte asıl engel buradadır. 3 Aralık engelliler günü bir kutlama değil, toplumun bu bakış açısını ortadan kaldırmak ve sorunlarımızı çözmek için bir farkındalık günüdür.” Dedi.
Programda Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, kahvaltının sponsorluğunu Mezze Efsane Restoran sahibi Erol Tuna ile birlikte üstlenen Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Satar’a bir teşekkür plaketi verdi. Engellilerin özel insanlar olduğunu kaydeden Kaymakam Bozdemir; “Onlara toplumun her alanında, yaşamın her alanında, bizlerin yardımcı olma görevi var.
Türkiye de engellilik oranının yüzde 12,29 olduğunu ve her 8 kişinin engelli olduğunu biliyoruz. Her ailede bir engelli görmemek mümkün değil. Onun için bize düşen görev, tüm kamu kurum ve kuruluşları toplumun tüm kesimleri olarak onların hayatını kolaylaştırmak, onları hayatın içine katabilmek ve engelli ailelerine destek olmaktır. İnşallah hazırlıklarını da tamamlıyoruz, Anamur’umuza bir özel eğitim okulunu da kazandırmak üzereyiz.” Dedi.
Bozdemir, özel okulun yapımının tamamlanmasından sonra anaokulundan lise sona kadar özel gençlerin bu okulda eğitim göreceklerini söyledi.

Engelli kursiyerlerle yakından ilgilenen ve öğrencileri tarafından çok sevilen Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticisi Okşan Öğür’e teşekkür plaketini ise Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan verdi.

Daha sonra Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, masaları tek tek ziyaret ederek, tüm katılımlara gül ve engelli bireylere çeşitli armağanlar verdi.

Programda dezavantajlı gençler doyasıya eğlendiler.

haberanamur0051haberanamur0032haberanamur0041haberanamur0022haberanamur0012

Yapılan Yorumlar:1 Adet

 1. Mahmut Gazi ÖZSOY Yorumu:

  Katılım sağlayan iyi yüreklere teşekkürler

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Aziz Saydam: Harika bir oyun, Karacaoğlan hepimizin. Her yerde izi var. Bütün...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...