Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kültür ve Muz Festivali Başladı

24 Temmuz 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali 82 Sosyal Tesislerde konserle başlatıldı.

KKTC, Ankara ve Malatya’dan gelen halk dansları ekiplerinin gösterileri ile başlatılan program, Yerel sanatçı Yörükoğlu Selim ve sevilen sanatçı Ahmet Şafak’ın sahneye çıkmasıyla gecenin geç saatlerine kadar sürdü.

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Yılmaz, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Erdinç, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Muhtarlar, Basın Mensupları ve binlerce Anamurlunun katıldığı programda konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç covid-19 salgını nedeniyle festivale 2 yıl ara vermek zorunda kaldıklarını belirterek yeniden Anamurlularla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Konuşmasında 3 yıllık belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Kılınç: “Göreve geldiğimiz günden bu yana doğası, tarihi ve kültürel değerleri ile eşsiz bir şehir olan ilçemiz Anamur’u gelişmiş kentler seviyesine ulaştırmak, alt yapı ve üst yatırımları ile 82. il olmaya aday konuma getirmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Belediyeciliğin yalnızca fiziki hizmetlerden ibaret olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç:” Belediyeciliğin yalnızca yol yapmak, parke döşemek ya da çöp toplamak olmadığının bilincindeyiz. Biz bir taraftan asfalt döküyor, parklar, sahil projeleri, mesire alanları açılışı yapıyor diğer taraftan belediye bünyesinde kurduğumuz kurslarla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle geleceğimizin teminatı gençlerimizi kültürel açıdan da donanımlı hale getirmek ve kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak için mücadele ediyoruz” dedi.

Başkan Kılınç’tan Doğalgaz ve Organize Sanayi Bölgesi Müjdesi

Cumhur İttifakı belediyeleri içerisinde devletten ve hükümetten en çok hizmet alan belediyelerden birisi olduklarını belirten Başkan Kılınç:” Anamur Belediyesi merkezi hükümetten en çok destek alan, Başkent Ankara’da en üst düzeyde temsil edilen belediyelerden birisidir. Bu ilişkilerimiz sayesinde BOTAŞ Genel Müdürlüğümüzün desteği ile 2023 yılında Anamurlu hemşerilerimizin evlerinde ve iş yerlerinde doğalgaz kullanılabilecek. Bunun yanında Güneybahşiş Mahallemizde 660 dönüm arazi üzerinde kuracağımız Organize Sanayi Bölgesi için gerekli olan ÇED raporunu olumlu olarak almayı başardık. Kısa sürede başlatılacak olan inşa çalışmalarında ve sonrasında kurulacak olan üretim tesislerinde binlerce Anamurlu hemşerimize iş imkanı sağlayacağız” dedi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde sevilen sanatçı Ahmet Şafak’ın sahneye çıkmasıyla Anamurlular doyasıya eğlendi.

Sevilen parçalarını seslendiren sanatçıya binlerce Anamurlu eşlik etti.

Festivalin 3. günü olan 24 Temmuz Pazar günü ünlü sanatçı Zara’nın sahne alacağı belirtildi.

haberanamur00211haberanamur00112haberanamur0037

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...