GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

İYİ Partililer iftarda buluştu

01 Mayıs 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanlığı tarafından iftar programı düzenledi.

Yalçınkayalar işletmesinin yazlık bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinde oruçlarını dualar eşliğinde açan misafirler, Ramazan ayının manevi bereketini hep birlikte paylaştı.

İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilat Sekreteri Salih Kutlu’nun sunumlarını yaptığı İftar programına, İl Başkanı Mehmet Dutar, Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Burhanettin Kocamaz ve Mehmet Türe il ve ilçe yöneticileri, Kadın Kolları Başkanı, Mahalle Temsilcileri ile partililer ve gönüllüler katıldı.

İlçe Sekreteri Salih Kutlu; ”Güneşli ve İYİ Günler Bizi ve Milletimizi Bekliyor” Allah Bu Milletin ve Ülkenin Yar ve Yardımcısı Olsun. Allah bu ayda tuttuğunuz oruçları ve ibadetleri kabul etsin” diyerek İftara Katılanlara teşekkür etti.

İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ise, hayat arkadaşı eşi Fazilet Kahvecioğlu’na hitaben” Sevgili eşim, yol arkadaşım hayatımın anlamına bana gösterdiği sevgi, saygı için,her zaman yanımda olduğu için huzurlarınızda sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek eşine olan partililer huzurunda teşekkür etti.

İlçe Başkanı Kahvecioğlu konuşmasının devamında; ”Mübarek Ramazan ayının eşsiz ve mana yüklü derin ikliminde millet olarak feyizlenmek için ibadetlerimizi yapıyoruz. inşallah Cenabı Allah bütün ibadetlerimizi yaptığımız dualarımızı kabul eder ve üzerimizden ihsanını, mağfiretini ve himmetini esirgemez.

İdrak ettiğimiz bu ramazan ayında da hükümet tarafından uygulanan yanlış politikalar neticesinde; yoksulluğun ve sefaletin pençesine düşmüş, her gün yağmur gibi gelen zamlar karşısında alım gücü tükenmiş, elektriği kesilmiş, evine tüp alamaz hale gelmiş ev hanımları evinin zaruri ihtiyaçlarını karşılayamadığı için evine boynu bükük dönen babalar, işyerlerini kapatan esnaflar, işsiz çıkarmak zorunda kalan sanayiciler, tarlasını sürdüremeyen gübre ve ilaç alamayan çiftçiler, yurt bulamayan öğrenciler, işsiz ve yarınlarından umutsuz üniversite mezunu gençler, emekli maaşını ayın 15 gününe getiremeyen emekliler, asgari ücretle geçinmeye çalışan milyonlar için aynı şeyleri söylememiz çok zor.

Bu eşitsiz, haksız, insafsız ve vicdansız düzenin bu haliyle sürdürülmesi kabul edilebilir değildir. Bu itibarla, sefalet şartlarında nefes almayan çalışanlara ellerimizi uzatırken, onların bu duruma düşmelerinin nedenlerini de aklımızdan ve gündemimizden uzak tutmamamız gerekmektedir. Bunun için öncelikle; milletimizin içine düşürüldüğü açlığa, yoksulluğa, yolsuzluğa, ayrıştırmaya giden yolun inşa eden, anlayışı sorgulamadan tartışmadan, millet vicdanında sanık sandalyesine oturtmadan insanlık nam ve hesabına mesafe almamız kolay olmayacaktır.

Şayet bu tablo böyle sürdürülürse; bilinmelidir ki, bıçak kemiğe dayanmış, milletimizin sabrı tükenmiş evlerde tencere kaynamaz çocuklar aç yatar olmuştur.

Milletimiz, bütün ve problemlerin çözüm yeri olarak İYİ Partimizi, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendiyi ve İYİ Parti kadrolarının görmekte, umutlanmakta ve önüne konacak sandığı beklemektedir ”diye konuştu.

İçinden geçilen zorlu süreci aşmaya çok yakın bir zaman kaldığını da belirten Kahvecioğlu konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve İYİ Parti kadroları problemlerin tespitini yapmış, çözümlerini bulunmuş, iktidara hazırlanmış sandığı beklemektedir. Milletimiz de İYİ Parti’yi yani bizlere çağırmaktadır

Bu seçim 1950′de Demokrat Parti seçimi, 2002 AK Parti seçimine benzer sonuç verecek ve iyi kadrolar iktidar olacak buna İnancımız tamdır ”diye konuştu.

Kahvecioğlu konuşmasının sonunda; ”Parti üyemiz olmayan ancak gönlü bizimle olan isminin açıklanmasını istemeyen can dostum kıymetli dava arkadaşım bu iftar soframızda ciddi katkıda bulunduğu için sonsuz teşekkürler ediyor buradan kendisine selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Davetimize katılan her bir dava arkadaşlarıma ve değerli misafirlerimizle bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum ”dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Dutar, Genel İdare Kurulu Üyeleri Burhanettin Kocamaz ve Mehmet Türe, yaptıkları konuşmalarda birlik beraberlik mesajı vererek, partililerin ve gönüllülerin çok çalışmaları gerektiğini söylediler.

haberanamur001haberanamur005haberanamur004haberanamur0071haberanamur006haberanamur003

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Aziz Saydam: Harika bir oyun, Karacaoğlan hepimizin. Her yerde izi var. Bütün...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...