GÜNDEM-YAŞAM, SPOR Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ferhat Erol teknik başarıda birinci

07 Haziran 2021

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

ANTİSK sporcusu Ferhat Erol, teknik ve en genç sporcu dalında birinciliği elde etti.

Alanya da 4 – 6 Haziran’da yapılan yamaç paraşütü Avrupa Hedef şampiyonasına katılarak teknik ve en genç sporcu dalında birinciliği elde eden Ferhat Erol Anamur’u ve kulübünü sevindirdi. Anamur Tenis Dağcılık Spor Kulübünün Antrenörü Süleyman Solak tarafından yaklaşık dört yıldır özel olarak hazırlanan Erol, kendi kategorisinde uluslararası turnuvaya katılan ilk Anamurlu sporcu oldu.

20 ülkenin katıldığı turnuvaya kendi ülkelerinin en iyileri yaklaşık 100 sporcu turnuvaya iştirak etti. Şampiyonanın en teknik ve en genç sporcu dalında birinciliği Ferhat Erol alırken, Hedef kategorisinde Sırbistan dan Matjas Feraric, takımlar sıralamasında Sırbistan şampiyonluğa ulaştı.

Ayrıca Takımlar sıralamasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti takımı takım halinde ikinci olarak büyük başarı elde etti.

Konu hakkında Kulüp başkanı Ali Balcı şu açıklamaları yaptı. “Kıymetli Basın organları ve değerli Anamurlu hemşerilerim; Anamur’umuz için kulübümüz ve Ülkemiz için büyük başarı. Yamaç paraşütü yeni gelişen ve kurumsallaşan bir spor branşı. Anamur dada tenis branşında olduğu gibi yamaç paraşütünde de kulübümüz elini taşın altına sokarak bu branşı sahiplenmesi ve sonuna kadar desteklemesi bizler için bir gurur kaynağı olmuştur. Spor dostluk kardeşliktir. Aynı zamanda spor geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızı her türlü UYUŞTURUCU, ALKOL, SİGARA gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutacak Büyük ATATÜRK ün bu ülkeyi emanet ettiği gençlerimizin sağlıklı nesiller olarak yetişmesi için gerekli olan araçlardan bir tanesidir. Lütfen; Tüm Anamurlular Spora bizlere sporla ilgilenenlere destek veriniz. Geleceğimize hep berber sahip çıkalım. Bu gençler bizim değerimiz. Ben inanıyorum ki sizlerin destekleriyle gençlerimizi spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız. Bu süreçte sporcumuz Ferhat Erol’a destek veren tüm Anamurlu hayırseverleri yürekten kutluyorum. Ayrıca Anamur STK platformuna, Nihat Genç’e, Bilge Harput a Alanya ya kadar gelerek yarışmaları izleyen ve sporcumuza destek veren Kulübümüzün kurucusu Nesrin Ülkü ve Mehmet Ülkü beye, Yusuf Taner Kafadar’a Hüseyin Ün’e, Serap Rıdvan Rıdvanoğlu’na ailesine Alanya da ki Anamurlu hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz”.

pic005pic001pic003

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin