Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kılınç, görevde bulunduğu 22 ayı değerlendirdi.

19 Ocak 2021

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç görevde bulunduğu 22 ayı basına değerlendirdi.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç yerel basın temsilcileri ile gerçekleştirdiği toplantıda 2021’in Anamur için atılım yılı olacağını belirtti.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç yerel basın temsilcileri ile bir araya gelerek belediye çalışmalarını değerlendirdi. Belediye Başkanlığı makamında geçirdiği 22 aylık dönemi değerlendiren Başkan Kılınç, Anamur Belediyesi’nin teknik açıdan bütün eksiklerini gidererek il belediyelerinin seviyesine ulaştığını belirtti.

2021 yılı itibari ile büyük belediye yatırımlarına ve hizmetlere hız vereceklerini belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: ‘’22 ay önce göreve geldiğimizde büyük borçları olan, makine parkı çok zayıf bir belediye ile karşılaştık. Sıkı tasarruf tedbirleri uyguladık, icraya verilen borçları yeniden yapılandırdık, gelir gider dengemizi sil baştan oluşturduk ve çok şükür bugün kendi taşını kendi ocağında üreten, kendi asfaltını kendi asfalt şantiyesinde üreten, traktörünü bile kiralayan bir belediyeden onlarca aracı satın alıp kendi envanterine dâhil edebilen bir belediyeye dönüştürdük. Şu anda birçok il belediyesinin bile sahip olmadığı imkânlara sahip olan bir belediyemiz var. Artık bugün itibari ile büyük yatırımları ve büyük hizmetleri hayata geçirebilecek bir belediyemiz var.’’ dedi.

Belediye bünyesinde kurulan asfalt şantiyesi ve taş ocağı sayesinde asfalt maliyetini yarı yarıya düşürdüklerini ifade eden Başkan Kılınç 2020 yılında 150 kilometrenin üzerinde asfalt döktüklerini, dökülen asfaltın en az 25 yıl dayanması için alt yapı çalışmalarına çok önem verdiklerini belirtti.

Kurumlar arası iş birliğinin sağlanabilmesi için iki kurumun temsilcisinin birbiri ile iyi ilişkiler kurması gerektiğini ifade eden Kılınç; ‘’Her ay mutlaka Ankara’ya giderek kurumları bizzat ziyaret ediyorum. Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz ziyarette asfaltın hammaddesi olan 500 ton bitüm sözü aldık. Bunu ücretsiz tahsis ettireceğiz. Biliyorsunuz Anamur’a doğalgaz sözümüz var. Botaş Genel Müdürlüğü temmuz ayında güzergâh projesi ihalesi yapmıştı. Şu anda doğalgazın depolama noktası ve güzergahla ilgili proje çalışması tamamlandı. Yakın zamanda çalışmalara başlanacak ve Anamur doğalgaza kavuşacak. Her Ankara ziyaretimde mutlaka Botaş Genel Müdürümüzü ziyaret eder ve çalışmalarla ilgili bilgi alırım. Dragon çayının ıslahı ve çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmaları yakından takip ediyoruz, ihalesi tamamlandı, bizde ödenek çıkartılması konusunda ısrarcı olduk ve ödeneği çıkarttık. İnşallah kısa zamanda çalışmalara başlanacak ve ilçemize yakışır bir alan haline gelecek. Anamur Limanı ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Bunun yanında Anamur İçme Suyu Projesi ile ilgili mutlaka her gittiğimde görüştüğüm kurumlar var. Sorumluluk alanımıza girsin girmesin Anamur’u ilgilendiren her konuda elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz.’’ dedi.

Anamur Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor.

Anamur’da planlanan Belediye yatırımları ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: ‘’Yakın zamanda Anamur Güneş Enerjisi Santrali’ni hayata geçiriyoruz. Şehit Atanurbal Pazaryeri üzerine kurmayı planladığımız GES ile Anamur Belediyesi’ni elektrik faturalarından kurtaracağız. Proje yapım ihalesine 1 hafta içerisinde çıkacağız inşallah.’’ Dedi.

Sür Yapı İnşaatı Yeniden İhale Edilecek

Yıllardır sonlandırılamayan Sür Yapı İnşaatı hakkında bilgi veren Başkan Kılınç: ‘’İlçemizin ve belediyemizin kanayan yarası haline gelen Sür Yapı İnşaatının önündeki tüm engelleri kaldırıyoruz. Şu anda bu binada yapılan inşaat çalışmalarının ve arsanın güncel değerinin belirlenmesi ve buradan vatandaşlarımızın satın aldığı dairelerin değerinin belirlenmesi için bir çalışma yapılıyor. Sonuç ortaya çıkar çıkmaz yeniden ihaleye çıkarak hem bu inşaatı tamamlamayı hem de buradan daire satın alan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermeyi düşünüyoruz.’’ Dedi.

‘’Anamur Devlet Hastanesi’nin Bölge Hastanesi Olması İçin Çalışıyoruz’’

Belediye dışında diğer kurumlarla ilgili çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: ‘’ Şu anda Anamur Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesinin arttırılarak bölge hastanesi olmasını sağlamak üzere ilgili kurumlarımızla çalışmalar yapıyoruz. Hastane bitişiğinde bulunan Fatih İlkokulu’nun bulunduğu arsa hastanemize tahsis ediliyor. Bizde okulumuza Ergenekon Parkının bulunduğu arsayı tahsis ettik. İnşallah hastanemizin yatak kapasitesi arttırılınca vatandaşlarımız anjiyo olmak için bile Antalya ya da Mersin’e gitmek zorunda kalmayacak.’’ Dedi.

Anamur Belediye Başkanı olarak 25-30 yıllık siyasi ve bürokratik ilişkilerini Anamur’un gelişmesi için kullanacağını belirten Başkan Hidayet Kılınç, 2021 yılının Anamur’un atılım yapacağı yıl olacağını ifade etti.

pic0037

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Aziz Saydam: Harika bir oyun, Karacaoğlan hepimizin. Her yerde izi var. Bütün...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...