Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kocamaz, Meclis üyeleriyle vedalaştı.

17 Mart 2019

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Kocamaz, 31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesi katıldığı son Büyükşehir Belediye Meclisi’nde meclis üyeleri ile vedalaştı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesi katıldığı son Büyükşehir Belediye Meclisi’nde meclis üyeleri ile vedalaştı. Başkan Kocamaz, meclis üyeleriyle tek tek helalleşip sarılırken, mecliste duygusal anlar yaşandı.

31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesinde son kez katıldığı Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı İkinci Birleşiminde, meclis üyeleri ile vedalaşan Başkan Kocamaz, “Bu 5 yıllık süre içerisinde artısıyla eksisiyle, acısıyla tatlısıyla iyi bir dönem geçirdiğimize inanıyorum. En doğruyu bulmak, Mersin’in menfaatleri doğrultusunda bir noktaya gelmek hepimiz için güzel bir anı olarak kalacak” dedi.

Başkan Kocamaz: “5 yıl Mersin açısından çok hareketli geçti”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde meclis üyeleri ile birlikte Mersin için çok güzel kararlara imza attıklarını, iyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla 5 yılı tamamladıklarını dile getiren Başkan Kocamaz, “Öncelikle hepimize geçmiş olsun. 5 yıl belki bir kent için kısa ama insan hayatında önemli bir dilim. Bu 5 yıllık süre içerisinde artısıyla eksisiyle, acısıyla tatlısıyla iyi bir dönem geçirdiğimize inanıyorum. Elbette zaman zaman da tartışmalar olması gerekirdi. Ancak en doğruyu bulmak, Mersin’in menfaatleri doğrultusunda bir noktaya gelmek hepimiz için güzel bir anı olarak kalacak. Geçtiğimiz 5 yıl hem ülkemiz, hem de Mersin açısından çok hareketli geçti. 5 yıl içerisinde üç genel seçim, bir referandum, 2 cumhurbaşkanlığı seçimi yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişimini, daha sonra da ekonomik krizi yaşadık. Belediyemizin üzerine oynanan oyunlar, kumpaslar yüzünden 5 yıl ömrümüzden ömür gitti. Ama Allah’a çok şükür ki alnımız açık, başımız dik bir şekilde hala vatandaşlarımızın arasındayız. Elbette siyasi görüşlerimiz, kökenlerimiz, inanç değerlerimiz farklı olabilir. Ama ilk gün ne söylediysek, ömrümüzün sonuna kadar bunun arkasında olacağız” şeklinde konuştu.

“Bu meclis çok büyük işler başardı”

Bir şehrin anayasası olabilecek nitelikteki vizyonel projeleri, Mersin’de 5 yıl gibi kısa bir sürede hayata geçirdiklerinden bahseden Başkan Kocamaz, “Mersin’de doğduysak, Mersin’e sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu meclis çok büyük işler başardı. Bu kentin 1/100 binlik planı yoktu. Yeniden ele alındı ve hayata geçirildi. Ardından 1/5 binlik planlarla ilgili çok büyük mesafe kat edildi. Serbest Bölge otoban kavşağının batısındaki bölüm tamamlandı. Doğu tarafından özelikle istihdama yönelik yapılacak yatırımlarla ilgili bölgeler hala bekliyor ama inşallah bizden sonraki yönetim bu işleri takip eder ve hayata geçirir. Bu işler öyle dışarıdan hariçten gazel okunduğu gibi bugünden yarına olmuyor. Şu 5 yıl boyunca kafamızı hep bunlara yorduk, mücadele ettik. Ama bir yere kadar getirebiliyorsunuz. Bu imar planları hazırlanırken 90 ayrı yerden görüş almak durumundasınız. Bunların hepsini ikna edip bir adım öteye götürmek çok büyük zaman alıyor. Çok fazla mesai harcamak durumundasınız. Yine bu meclis döneminde Ulaşım Master Planı tamamlandı. Bu da 3 buçuk yıl sürdü. Ardından raylı sistemle ilgili metro kararı çıktı. Onun hazırlanması belli bir zaman aldı. Bakanlık’tan onaylanması için uzun bir süre gerekti. Tamamlandı ve tam ihale aşamasına geldik ama süre bitti. Tam yılbaşından önce ihale yapılması gerekiyordu. Kaynağını da bulmuştuk ama bu tasarruf tedbirlerinden dolayı bunun ihalesini maalesef gerçekleştiremedik. İnşallah bu önümüzdeki dönemde ilk yapılması gereken işlerden birisi bu. Bunun dışında bu kent gök gürlese selle burun buruna geliyordu. Bununla ilgili projeler hazırlandı. Belli noktalara neşter vuruldu ama daha yapılacak çok iş var. İlçe belediyeleriyle birlikte yapılacak çok iş var. Ben bundan sonraki meclisin bu işleri takip edeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Hep birlikte bu projeleri takip edeceğiz”

Hayata geçirmeyi planladıkları ancak tasarruf tedbirlerinden dolayı yarım kalan projelerin takipçisi olacaklarını dile getiren Başkan Kocamaz, “Biz burada bir dönem görev yaptık ama Allah ömür verdiği sürece hep birlikte bu işleri takip etmek mecburiyetindeyiz. Gelecek günlerin bu günlerden çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü her şey hazırlandı, tam sofraya konulacak anda masayı dağıttılar. Dolayısıyla yemek yemeye hiç kimsenin fırsatı olmadı. İnşallah bu masa yeniden toparlanır. Yeniden bu kente layık, kentin geçmişini, yapısını, coğrafyasını bilen insanların aldığı bir görev sonucunda bu kent daha ileriye gider. Biz, bizden sonra gelecek her yönetime bilgi ve birikimlerimizle destek olmaya devam ederiz. Tabi kendileri talep ederse. Ben bu kente layık, vizyonu, bilgisi, birikimi olan, bu kenti daha ileriye götürecek bir aşkı olan, bu kente aidiyet duygusu olan insanların inşallah hem meclise, hem de belediye yönetimine seçilmelerini yürekten arzu ediyorum” dedi.

“Ben hakkımı helal ediyorum”

5 yıllık süre içerisinde verdikleri destekler için tüm meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Kocamaz, “Zaman zaman sesler yükseldi ama bunların hepsi kentin geleceğine yönelik, karşılıklı bakış açısından kaynaklanan tartışmalardı. Ama her defasında burada sesler yükselse de, şu kapıdan çıktığımızda bir ve beraber olduk. Herkes birbiriyle dostane şakalaştı, birbiriyle herhangi bir art niyet güderek bir davranış içerisine girmedi. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu 5 yıllık süre içerisinde karşılıklı ilişkiler konusunda şayet bir yanlışımız olduysa onlarla ilgili de hepinizden affınızı diliyorum. Ben şahsen hakkımı helal ediyorum. Sizler de hakkınızı helal edin. Hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum” diye belirtti.

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı ikinci birleşimi gerçekleştirildi

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 Yılı Mart Ayı Toplantısı 2. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan başkanlığında gerçekleştirildi.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda idare tekliflerine ait 1, komisyon raporlarına ait 17 madde olmak üzere toplam 18 madde görüşüldü.

Mersin Şehir Tiyatrosu Tataristan’a gidiyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 12-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Tataristan Cumhuriyeti Devlet Özerk Kültür Kurumu Buinsk Devlet Drama Tiyatrosu tarafından düzenlenen 3. Uluslararası “Buinsk: Diyalog Alanı” Halk Tiyatrosu Festivali’ne “Düğün Ya Da Davul” adlı yetişkin oyunu ile katılacak.

29-kasim-2018-012-12129-kasim-2018-011-10

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.