Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ziraat odaları Anamur’da toplandı

24 Ekim 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

24-ekim-2018004Mersin ve Antalya ziraat odaları koordinasyon kurulu toplantısı Anamur’da yapıldı.

Öğretmevinde Anamur Ziraat Odası ev sahipliğinde yapılan toplantıya; TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Osmaniye Ziraat Odası Başkanı A. Bahadır Sezgin, Mersin İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, Antalya İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Muratpaşa Ziraat Odası 2. Başkanı Mustafa Balkıç, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Akdeniz Ziraat Odası Başkanı Mahmut Sakallı, Silifke Ziraat Odası Başkanı Cafer Doygun, Gülnar Ziraat Odası Başkanı H. Emiş Işık, Aydıncık Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Akdeniz, Mut Ziraat Odası 2. Başkanı Mehmet Şahin, Çamlıyayla Ziraat Odası Başkanı Ali Ilıca, Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan, Anamur İlçe Tarım ve Orman Müdürü H. Niyazi Sarıoğlu, Ziraat Mühendisleri Odası Anamur Temsilcisi Mustafa Güngör ve Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ile odaların yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda açış konuşmasını yapan Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, tarımın sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek “Gündemimiz çiftçi sorunlarının görüşülmesi. Örtü altı üretim yapan çiftçilerimizin 5 yıl erken emekliliğiyle ilgili odamızın yaptığı çalışmaları ele alacağız. Üreticinin kullandığı mazot ve diğer girdilerin artmasıyla ilgili ne gibi girişimlerde bulunacağımızı değerlendireceğiz” dedi.

TZOB Yönetim Kurul Üyesi ve Osmaniye Ziraat Odası Başkanı A. Bahadır Sezgin de Antalya ve Mersin’in modern tarıma, teknolojik tarıma açık ve sürekli bu yolda ilerleyen üretim bölgeleri olduğunu ifade ederek, “Bu gelişimi destekleyen ve tarım alanlarına entegre eden oda başkanlarımızla gurur duyuyoruz. Bu toplantının Akdeniz’in batı ilçelerinde yapılması Alanya, Gazipaşa ve Anamur’un yoğun bölgesi üretimi olması nedeniyle önemli. Bu vesileyle yerli muz üretimi üzerinde daha çok durulacağını düşünüyorum. Burada dinlediğimiz sorunları dosya haline getirip bu dosyaları derleyip toparlayıp Ankara genel merkezimize ilgili muhataplarına ulaştırıp çözüm arayışlarına gireceğiz. Aynı şekilde Ankara’daki gelişmelerden de buradaki başkan arkadaşlarımızı bilgilendireceğiz” diye konuştu.

Toplantı oda başkanlarının gündeme dair düşüncelerini aktarmasıyla devam etti.24-ekim-2018003 24-ekim-201800224-ekim-2018005

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...