Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilatı basınla buluştu

20 Şubat 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

20-subat-2018034İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilatı, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Şehit İbrahim Armut Parkı’ndaki tesiste gerçekleştirilen programa İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Belediye Başkan Yardımcıları Sezai Şimşek ve Hasan Ali Sarıca, Belediye Meclisi üyeleri Ahmet Türkay, Uğur Güngör ve Ali Rıza Bulut, Anamur Belediyespor Başkanı Ahmet Türe ile İYİ Parti yönetim kurulu üyeleri katıldı.

BULUT: ‘BASININ ÖNEMİNİ VURGULAMAK İÇİN İLK TOPLANTIMIZI BASINLA YAPIYORUZ’

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut, programda yaptığı konuşmada, ilk toplantıyı basınla yaptıklarını belirterek, “Halkın haber alma özgürlüğünün kısıtlandığının bir dönemde, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla yaptığımız istişare sonucunda ilk resmi buluşmamızı basının önemini vurgulamak adına basın mensuplarıyla yapmaya karar verdik” dedi.

‘İYİ PARTİ TOPLUMUN TALEBİYLE KURULDU’

3 aylık bir parti olan İYİ Parti’nin Türkiye’de yönetim şeklinin tek adamlık yerine parlamenter demokrasiye döndürülmesi hedefi olduğuna dikkat çeken Bulut, şunları söyledi:

“İYİ Parti, Türkiye’de yaşayan herkesin özgürce, bütün haklardan faydalanabilmesi adına toplumdan gelen talep üzerine kurulmuştur. Bizler bu talebin karşılanması için Anamur’da İYİ Parti yönetimi olarak çalışacağız, bunu halka anlatacağız. 10 Şubat 2018’de yapılan birinci olağan kongremizde üyelerimiz tarafından yönetim kurulumuz belirlenmiştir. Bu görevi Türk Milleti’ne yakışır şekliyle, üzerimizdeki sorumluluğun bilinciyle yerine getirerek, önce Anamur’u, sonra Mersin’i, sonra Türkiye’yi yönetmek üzere yola çıktık. Allah’ın yardımı, milletimizin ferasetiyle önümüzdeki zorlukları, demokratik olmayan uygulamaları hep beraber çözmeye çalışacağız.”

‘İYİ PARTİ BASINDA YER ALIRSA PUANI YÜKSELİR DİYE ENGELLENİYOR’

Akşener’in ulusal basında fazla yer bulamadığına dikkat çeken Bulut, şöyle devam etti:

“Türk Milleti’nin önüne bir alternatif olarak konulan genel başkanımız Meral Akşener de siyasette nefret, kin söylemlerini kaldırarak sevgi ve saygı dilini ortaya koyuyor. Ancak ulusal medyada çok fazla yer alamıyor. Bunun nedenini insanlar biliyor ama yine de halkımıza bunları anlatacağız. İYİ Parti ulusal basın aracılığıyla ne kadar çok halkla buluşursa puanının yükseldiğini düşünen hükümet, bazı engellemeler yapıyor. Basın eğer baskılara maruz kalmaz, özgür olursa haber en doğru şekliyle insanlara ulaşır. Bu konuda Anamur basınına güveniyoruz.”

İYİ PARTİ’NİN İLKE VE HEDEFLERİNİ ANLATTI

Parti programında yer alan ilkeler ve hedeflerden on maddelik bir özet sunan Bulut, şöyle devam etti:

“Amacımız Cumhuriyet’in kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapısını korumak, çağdaş medeniyeti yakalamak, sevgi ve saygı dilini hakim kılmak, parlamenter sistemi yaşatmak, denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak, fırsat eşitliği sağlamak, mülkiyet hakkını korumak inançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak, bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak ve yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmektir.

Hedeflerimiz ise Türk Milleti’ne güveni esas almak. Açık, dürüst ve hesap verebilir olmak. Çağdaş, katılımcı, kapsayıcı, pozitif siyaset üretmek. Somut hedeflere sahip olmak ve bu hedeflere odaklanmak. Çözüm üretmek ve çalışkan olmak. Eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak. Siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak. Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak. Bazı siyasetçiler kendi makam ve koltuklarını koruma adına milli menfaatlerin önüne geçtiler. İnşallah bunu da İYİ Parti iktidarında düzelteceğiz.”

BELEDİYE BAŞKANI TÜRE: ‘TEŞKİLATIMLA GURUR DUYUYORUM’

İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilatı’nın oluşumu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Türe de şunları söyledi:

“Türkiye bir süreçten geçerken bizler de bir süreçten geçtik. 2 yılda MHP’nin olağanüstü kongresi ve devamındaki süreçten sonra İYİ Parti kuruldu ve biz de Türkiye’de ilk 10 belediye başkanı arasında yer aldık. Anamur’da yol arkadaşlığı yaptığım, ülkücü ve milliyetçi duruşundan hiç taviz vermemiş, vermeyecek olan ama ülke menfaatleri söz konusu olduğunda İYİ Parti’ye geçmek üzere istifa eden 7 belediye meclis üyesi ve yine ülke menfaatlerini gözeterek başka partilerden insanlarla İYİ Parti çatısı altında buluştuk. Beklentimiz bu ülkenin tekrar düzlüğe çıkmasıdır. Her biri ayrı bir değer olan yönetim kurulu üyelerimizle gurur duyuyorum. İlçe başkanımız baştan beri benim yol arkadaşım. 27 kişilik yönetim kurulumuzun hepsi vatandaş tarafından sevilen değer verilen isimler. Onlarla da yol yürümekten onur ve gurur duyuyorum.”

‘TEŞKİLAT ÇALIŞMALARI İLE BELEDİYE ÇALIŞMALARINI BİRLEŞTİRECEĞİZ”

Zamanın hızla ilerlediğini çalışmalara hemen başladıklarını vurgulayan Türe, “Ülkenin gidişatı ortada. Önce ilçemize bakacağız. Teşkilatımla birlikte omuz omuza verip öncelikle Anamur halkının tamamını kucaklayacağız. Teşkilat çalışmalarıyla belediye çalışmalarını birleştireceğiz. Vatandaşın sorunlarını teşkilatımızla birlikte bir bir not alıp çözüme ulaştıracağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz İYİ Partili belediye ve teşkilat olarak sırtımıza vurduğumuz yükün, aldığımız sorumluluğun farkındayız. Sık sık ilçemizde, diğer ilçelerde ve ilde toplantılar yapıyoruz. Mersin’de bir bütün olduk” diye konuştu.

‘İŞİMİZ HEM KOLAY HEM ZOR’

Mersin halkının İYİ Parti’den beklentilerini çok iyi bildiklerini ifade eden Türe, şöyle devam etti:

“İşimiz hem çok kolay hem çok zor. Karşımızda İYİ Parti’ye umut bağlamış, siyasi görüşünü bir kenara atmış, ülke menfaatlerini ön plana çıkarmış, İYİ Parti’den beklentiye girmiş bir halk kitlesi var. Genel başkanımızın da dediği gibi yüzde 100’ün umuduyuz. Bu halk kitlesine önderlik yapabilirsek, parti teşkilatımla birlikte Anamur halkına karşılık verebilirsek, Mersin halkına karşılık verebilirsek, işi sıkı tutarsak, ilkelerimizi söylemden eyleme dönüştürürsek işimiz çok kolay. Ama diğer türlü, bize umut bağlayan, ülkenin kurtuluşunu bizde gören insanların karşısında geri durursak, geri adım atarsak, beklentileri karşılayamazsak o zaman işimiz zor. O bekleyen halk, umutsuzlukla, küskünlükle bir daha bize dönmemek üzere geri gider. İşimiz bu noktada zor ama biz zoru başaracağız. Anamur’da herkesi kucaklayacağız, siyaset ayrımı yapmayacağız. Kimseyle hesabımız yok, kimseyle küsmeyeceğiz, dövüşmeyeceğiz. İYİ Parti bir siyasi partinin devamı değildir ve hedefi başka bir parti değildir. İYİ Parti bütün siyasi görüşleri bir araya toplamış, siyaset üstü bir oluşumdur. Türkiye’nin ihtiyacından doğmuştur. Bu partiyi halk kurmuştur ve halkın sorunlarına çözüm bulmak üzere genel başkanımızın yaptığı gibi; koltuklarda değil sokaklarda, illerde, ilçelerde ayakkabıları eskiterek çalışacağız.”

“BİZ HALK İLE İTTİFAK YAPACAĞIZ”

Türe, seçim sürecinde gönüllerde yer ederek Anamur halkının desteğini almak için çalışacaklarını vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İnanarak söylüyorum; Anamur’da kim kiminle ittifak yaparsa yapsın, kim kimi desteklerse desteklesin, kim bizi müfettişle tehdit ederse etsin, kim arkamızdan tuzak kurarsa kursun, karar verdik biz de bir ittifak yapacağız. Bu ittifak halkla olacak. Anamur halkıyla olacak. Biz ittifakımızı zorlayarak yazılı hale getirmeyeceğiz. Gönülleri kazanarak, gönüllere hitap ederek, umut olarak Anamur halkıyla ittifak edeceğiz ve karşımızda kim ittifak yaparsa yapsın biz belki tarihte Anamur halkının desteğiyle en büyük oy oranıyla Anamur Belediyesi’ni tekrar kazanacağız. Bundan hiç şüphemiz yok. Bunu herkes duysun istiyorum.

‘MERSİN, İYİ PARTİ’Yİ TÜRKİYE’DE BİRİNCİ YAPACAK İL OLACAK’

Mersin genelinde başarılı olmak için söz verdiklerini ifade eden Türe, şöyle devam etti:

“Büyükşehir’de de iddialıyız. Süreç neyi gösterecek bilmiyoruz ama biz Büyükşehir ile birlikte en fazla ilçeyi alacak şekilde çalışmalarımıza başladık. Teşkilat olarak Genel Merkez’e Mersin’in en iyi teşkilatlanmayı yaparak İYİ Parti’yi Türkiye’de birinci yapacak il olacağına söz verdik ve kolları sıvadık. Bu konuda arkamızdaki halka güveniyoruz. İYİ Parti umutları gerçeğe dönüştürecek. Biz seçime değil, bu halkın dertlerine çare bulmaya hazırlanıyoruz.”

‘MİLLETVEKİLLİĞİ YADA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM’

Türe, Mersin Büyükşehir belediye başkan adaylığı ve Mersin milletvekilliği adaylığı için isminin geçtiği şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı:

“Büyükşehir belediye başkan adaylığı yada milletvekili adaylığı ile ilgili bir düşüncem yok. Süreç neyi gerektirir, yola çıktığımız insanlar bize hangi görevi tevdi eder bilemiyorum ama tek düşüncem iki dönem daha Anamur belediye başkanlığı görevini yürütmek, Anamur halkına söz verdiğim, Türkiye’ye tanıttığım projeleri hayata geçirmek istiyorum. Anamur’a hizmetlerimi hafif raylı sistem ve Azıtepe’ye teleferik projeleriyle tamamlamak istiyorum.”20-subat-2018033220-subat-201803520-subat-201803620-subat-201803720-subat-201803820-subat-2018039

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.