Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’da açılış ve temel atma töreni

04 Haziran 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

4-haziran-2017019Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan projeler törenle hizmete açıldı, yeni projelerin temeli atıldı.

Açılış törenlerine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, daire başkanları Büyükşehir Anamur Koordinasyon Müdürü Muzzaffer Akbacı, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Emirşah Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı ile buluştu

İhalesi Aralık 2016 tarihinde yapılan ve yoğun çalışmalar sonucu kısa sürede tamamlanan Emirşah İçme Suyu Terfi Hattı projesi kapsamında bir adet trafo terfi merkezi, 700 metre terfi hattı, 200 metreküp depo ve 1000 metre şebeke bağlantısı yapılan törenle hizmete açıldı. Maliyeti 429.297,77 TL olan proje ile birlikte Ören Mahallesi 2500 metre terfi hattı yapımı ve 500 metreküplük deponun da bakım ve onarımı gerçekleştirildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, tenis kortları açılışında yaptığı konuşmada, Ramazan ayını tebrik ederek, “Allah huzur ve sağlık içerisinde daha nice Ramazanlara kavuşmayı nasip etsin. Ramazan berekettir, ama bereket sadece sofrada olmaz, hizmetlerde de olur. Biz de bu hizmetlerin açılışı için buradayız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerinde ayrım yapmadan hizmet ettiklerini ifade eden Kocamaz, “Belediye hangi partiden olursa olsun o bölgede yaşayan insanlar bizim insanlarımız. O arkadaşlarımız da hizmet vaatleriyle vatandaşın karşısına çıktı. Biz de vaatlerde bulundu. Bunları birleştireceğiz ve neticede kazanan Mersin olacak, halkımız olacak” diye konuştu.

Başlangıçta Büyükşehir Yasası’na siyasi anlayış olarak karşı çıktıklarını hatırlatan Kocamaz, şunları söyledi:

“Karşı çıkma nedenimiz, ülkemizin halen bir bölgesinde baş ağrısı devam ederken, birlik beraberliği, huzuru tam anlamıyla sağlayamamışken böyle bir yasanın özellikle ülkenin belli bölgelerinde sıkıntılar yaratacağını söylüyorduk. Nitekim bu düşüncelerimizde haklı çıktık. Keşke haklı çıkmasaydık. Bu büyükşehir belediyelerinin gücüyle malesef ülkenin bir bölümünde hendekler açıldı, yüzlerce Mehmetçiğimiz bu hendekler yüzünden şehadet şebeti içti. Bu acılar halen de devam ediyor. Dün Mersin’de de şehidimiz vardı. Artık bunların son bulmasını istiyoruz. Anaların göz yaşlarının dinmesini istiyoruz. Gidecek başka bir yerimiz yok. Bu topraklarda doğduk, bin yıldır da bu topraklarda birlik beraberlik içinde yaşıyoruz. Bundan sonra da köken ayrımı yapmadan herkesin bu toprakların öz evladı olduğunu ve şanlı al bayrak altında birlikte yaşayan herkesin başımızın üzerinde yeri olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Elbette bu topraklarda bizi birbirimize düşürmek isteyen, huzurumuzu kaçırmak isteyen hain odaklara fırsat verecek değiliz. Hizmetler er yada geç olur. Belki bizim gibi gönlünü bu millete kaptıran insanlar olduğu sürece biraz daha hızlı olur. Ama bu hizmetlerden çok daha önemlisi, bulunduğumuz yerde yaşayan insanların huzur, güven, barış içinde yaşaması ve Mersin ortak paydasında birleşmesidir. Yoksa insanların doğum yerini, kökenini, anne babasını tercih şansı yok. Ama yaşadığı yeri tercih şansı var. Doğduğu yerden ziyare, doyduğu yer bizim için önemli. Onun için biz normal yapmamız gereken bölgenin mahalli müşterek ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çalışmaların yanında o bölgede yaşayan insanları bir araya getirmek, buluşturmak istiyoruz. Bu Ramazan ayları da bunun için bir fırsat. Ramazan paylaşmadır, dayanışmadır. Bir araya gelme, gönülleri birleştirme ayıdır. Biz de buna gayret ediyoruz.”

2016 yılının zor geçtiğini belirten Kocamaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir daha benzer olayları yaşamak istemediğimizi her yerde dile getiriyoruz. İnşallah o olumsuzlukları bir daha yaşamayız. Ama tarihten de ders çıkarmak zorundayız. İbret almadığımız için bunları tekrar tekrar yaşıyoruz. Ama diyoruz ki, bu olumsuzluklar son bulsun, bizim yaşadıklarımızı bizden sonraki nesiller yaşamasın. Onlar huzur, güven içerisinde olsun, daha müreffeh bir Türkiye’de yaşasınlar. Biz de bundan mutluluk duyalım. Giderken de gözümüz arkada kalmasın. Bu tür tesisler gençlerimizin daha sağlıklı ortamlarda yetişmeleri için yapılıyor. Biz Cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkacak gençlere böyle tesisler kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Hayırlı olmasını diliyorum.”

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de 3 yıl içinde Büyükşehir Belediyesi’nin Anamur’un merkez ve köylerinde çok güzel hizmetler yaptığını belirterek, “Bu hizmetlere belediyemizin hizmetlerini de dahil ettiğimizde Anamur çok güzel hizmetler aldı. Ama yeterli değil. Çünkü Anamur’un birçok sorunu var. Kıt imkanlarla kalan eksikleri de gidereceğiz” dedi.

Tenis kortları projesini Büyükşehir Yasası öncesi hazırladıklarını ve yasanın uygulanmaya başlamasıyla harekete geçtiklerini ifade eden Türe, “Burhanettin Kocamaz başkanımıza ilk teklif ettiğimiz proje idi. Kendisi de el attı ve kısa sürede tamamlandı. Kendisine bu proje ve diğer projelere yaptığı katkı için, ayrım yapmadan her ilçeye hizmet götürdüğü için teşekkür ediyoruz. Tesisin ismini Burhanettin Kocamaz Tesisi koyacağız, mecliste bunu kabul ettik. Büyükşehir meclisinde kabul edildiğinde yazacağız” diye konuştu.

Güzelyurt Mahallesi Muhtarı Hasan Demiral da tenis kortları ve diğer hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Erkan Arıcı da Anamur’a yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek tesisin açılışı yapıldı. Başkanlar Kocamaz ve Türe, tenis kortunda kısa bir antrenman yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ve yaklaşık bir yılda bitirilmesi planlanan Anamur Otogarı’nın temeli, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından atıldı.

Temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Ramazan ayının barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yapamayacakları hiçbir şeyin sözünü vermediklerini belirtti. Verdikleri sözleri yerine getirme gayreti içerisinde olarak, gece gündüz demeden çalıştıklarının altını çizen Başkan Kocamaz, “Anamur bizim için çok önemli, turizm açısından çok bakir bir bölge. Bu bölgenin sahili ile kırsalı ile ayağa kaldırılması gerekiyor. Biz de her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Mersin’in ilçelerini adım adım geziyoruz. Kararlı ve azimli bir hizmet anlayışıyla, Allah rızası için çıkılan yolda Cenab-ı Allah yolumuzu da açıyor. Hizmetler de tespih tanesi gibi bir bir sıralanıyor. Mersin’in makûs talihi yeniliyor” dedi.

“Hizmeti genel ve yerel olarak ayırmamak lazım”

Bazı projelerin yapımı ile ilgili engellerle karşılaştıklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Yapılan hizmetlerden çok yapılacak hizmetler bizim için önem taşıyor. Ancak birçok engelle karşılaşıyoruz. Hal projesinin tahsisi için 3 yıldır mücadele veriyoruz ve halen tam manasıyla sonuçlandırmış değiliz. Katı Atık Entegre Tesisi ile ilgili önümüze bir sürü engeller çıkarılıyor. Kim yaparsa yapsın vatandaşa hizmetin bir an önce gelmesi lazım. Hizmeti yerel ve genel olarak ayırma anlayışını bir kenara bırakmak lazım. Yerel ve genel yönetimler diyalog içinde problemleri çözmeli. Partilerimiz farklı olabilir ama amacımız aynı. Amacımız halka hizmetse o zaman bu işi birlikte yürütme mecburiyetimiz var. Biz bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Yolumuzdan taviz vermeden, dosdoğru bir şekilde vatandaşlarımıza hizmetleri götürmek istiyoruz. Allah çıktığımız yolda hepimizin yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu. 4-haziran-20170134-haziran-20170174-haziran-20170144-haziran-20170014-haziran-2017002

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...