Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Yıldızlı K1 ve K2 belgeleri için son ay

05 Aralık 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

5aralik007Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) Başkanı A. Kerim Çilingir, Yıldızlı K1 ve Yıldızlı K2 belgelerinin indirimli alınabilmesi için başvuru tarihinin 31 Aralık 2009?da sona ereceğini bildirdi.
Çilingir, yaptığı yazılı açıklamada, il sınırları içinde 3,5 tonu geçmeyen taşımalarında geçerli Yıldızlı K1 belgesi ile yurt genelinde 3,5 tonu geçmeyen taşımalarda geçerli Yıldızlı K2 belgesinin yüzde 94 indirimli alınabilmesi için sürenin 31 aralık 2009 tarihinde sona ereceğini kaydetti.
Çilingir, indirimli belge almak için yönetmenlikte belirtilen şartları sağlayanların Yıldızlı K1 belgesi 776 TL?ye, Yıldızlı K2 belgesini de 338 TL?ye alabileceklerini belirttiği yazılı açıklamasında şunlara yer verdi:
?Emekli, memur ve işçi olan gerçek kişiler adına hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş kamyonet cinsi taşıtlarla yapılan, hem taşımanın hem de taşınan eşyanın ticari olmadığı taşımalar kapsam dışında tutulmaktadır. Ayrıca daha önceden Yıldızlı K1 belgesi almış şirketlerin 31 Aralık 2009 tarihine kadar sermayelerini en az 10 bin TL arttırmaları ve asgari yük taşıma kapasitelerini de 75 tona çıkartarak bunu Mersin Ticaret ve Sanayi Odası?na bildirmeleri gerekmektedir.?

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. kamil aydın Yorumu:

    iyi gunler ben yıldızlı k2 belgesının alma tarıhı uzatılacakmı? bunun icin en son tarıhı ogrenmek istıyorum

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar