GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

MESKİ bilgilendirme toplantısı düzenledi

14 Aralık 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

14-aralik-20161015Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Anamur’da toplantı düzenledi.

Anamur Belediye Meclisi salonundaki toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Türe, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıya MESKİ Anamur Şube Müdürü Nazım Toprak ev sahipliği yaparken MESKİ İşletmeler Daire Başkanı Ali Rıza Özdemir başkanlık etti.

Açılış konuşmasını yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mersin Büyükşehir Belediyesi, MESKİ ve Anamur Belediyesi’nin tam uyum içerisinde çalıştığını belirtti.

Büyükşehir yasası ile ilçe belediyelerinin gelirlerinin yüzde 50’ye yakınının büyükşehire gitmeye başladığını söyleyen Türe, “Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz, ilçelerden Büyükşehir’e giden gelirleri yine ilçelere yatırım olarak geri döndürüyor. Bu bakımdan Kocamaz başkanımız bizim için bir şanstır. Neredeyse su ile ilgili hiçbir sorunumuz kalmadı. Abanoz ve Akpınar’da içmesuyu sorunu çözüldü. Şehir merkezinde de bir tek caddenin altyapısı kaldı. Diğer tüm caddelerde içmesuyu hatları yenilenerek sıcak asfalta kavuşturuldu” dedi.

Çarıklar, Bozdoğan ve Malaklar mahallelerinde içme suyu hatları yenileme çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Türe, 250 bin nüfusa göre planlanan Arıtma Tesisi’nin hizmete girdiğini, Kaşdişlen Cemevi ve Kültür Merkezinin hizmete girdiğini, öte yandan Tenis Kortları ve Köşekbükü Astım Mağarası Projesinin de devam ettiğini kaydetti.

Türe’nin konuşmasının ardından MESKİ İşletmeler Daire Başkanı Ali Rıza Özdemir, bir sunum gerçekleştirdi. Özdemir, sunumda 2017 mali bütçesi, yatırımlar ve su tarifeleri hakkında geniş bilgilendirmede bulundu.

Sunum sonunda katılımcıların soruları yanıtlandı.14-aralik-201610111

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar