Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Başkan Türe Adliyede ifade veriyor

20 Temmuz 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Mersin’de Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin makam odası ve evinde arama yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, emekli jandarma yüzbaşı olan MHP’li Türe’nin, Anamur Belediyesindeki makamında arama yaptı. Ekipler, buradaki aramanın ardından Türe’nin 29 Ekim caddesindeki evinde yaklaşık iki saat arama yaptı. Aramada, bir bilgisayara el konuldu.

Türe, evinin önünde kendisine destek vermek üzere gelen çok sayıda partililer ve vatandaşlara makam aracının üzerine çıkarak kısa bir konuşma yaptı.

Türe, konuşmasında, şunları söyledi:

“Milliyetçi olmaktan, ülkücü olmaktan, MHP’nin belediye başkanı olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Beni seven, bana yol arkadaşlığı yapan, bana güvenen, Anamur’da, Mersin’de Türkiye’de bütün insanların boynunu bükecek yaşantım, tavrım olmadı, olmayacak. Benimle ilgili, vatan, bayrak, Türk Milleti konusunda en ufak bir şüpheniz varsa hakkımı helal etmiyorum. Benimle ilgili şüphesi olanlar varsa aleyhimde ifade versinler. 4 erkek kardeşiz. Dördümüz de askeriz. 20 yıllık meslek hayatımın 10 yılını doğuda güneydoğuda terörle mücadelede geçirdim. 20 yıl üniformayı taşımaktan onur ve gurur duydum. O benimle beraber üniformayı taşıyıp ta teröristlerle mücadele eden polislere kurşun sıkan, masum vatandaşa top ateşi yapan, ekmeğini yediğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kamu kurum ve kuruluşlarına, özel harekat binalarına, meclise bomba atan, kurşun sıkan hainleri lanetle kınıyorum. Benim tertemiz bir geçmişim var. Benim bir yerlerle bağlantım olsaydı, şu anda MHP’nin değil başka bir partinin belediye başkanı olurdum. Lütfen benimle ilgili yıpratma çalışması yapanlara, itibarımı düşürmeye çalışanlara inanmayınız. Resmi kaynak emniyet müdürlüğüdür, savcılıktır, hakimliktir. Dost düşman şimdi belli olacak. Elif gibi dimdik durduk, dimdik devam edeceğiz. Benden hiç kimse taviz beklemesin. Asla boynumu eğmeyeceğim. Allah’tan başka kimseden de korkum yok.”

Konuşmasının ardından polislerle birlikte makam aracına binen Türe, partililer ve vatandaşların eşliğinde adliye binasına geldi ve ifade vermek üzere savcılığa geçti.

Türe’nin yanı sıra işadamı Şeref Emil’in de ev ev işyerindeki aramanın ardından adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

haberl0017haberl0026haberl0034haberl0044haberl0053haberl0062haberl0072

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Bazı kişiler belirli bir aidiyet duygusuyla bulundukları kurumla...
  • Vatandaş: Zararlı olan bir faaliyete tepki göstermek her bireyin hakkı...
  • Şeref Koz: Yasaklar yalnızca muhalefete geçerli olursa hiçbir önemi kalmaz.
  • Karagoz Anamur: Olmuyor böyle,Bizi neden beklemiyorsunuz kardesim
  • Vatandaş: Sayın Mustafa Kızıl ve çalışma arkadaşı Bayram Şahin ile ilgili şu...
  • Şeref Koz: Türkiye’nin CHP’ye CHP’ninde elini taşın altına...
  • Vatandaş: Sayın Kuyucuoğlu vermiş olduğun kanun teklifinde içerik olarak...
  • cuma dönmez: ben yırmı yıldır alanya gaziantep arası gider gelirim.çok geişim...
  • Erdal dag: Aaaahhhh anacigim ahhh…Allah rahmet eylesin
  • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Bu...