GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ormancılar yemekte buluştu

28 Haziran 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

28-haziran-20161001Hak İş Konferedasyonu?na bağlı Öz Orman İş Sendikası, Anamur ve Bozyazı?daki üyelerine iftar yemeği verdi.

Anamur Belediyesi sosyal tesislerindeki yemeğe, Hak İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan, Öz Orman İş Genel BaşkanYardımcısı Ali Bilgin, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, müdür yardımcıları Bilal Akkuş ve Yalçın Akın, Öz Orman İş Mersin Temsilcisi Halim Taşkın Anamur Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, Anamur Orman İşletme Müdürü Hüseyin Meteris, Bozyazı İşletme Müdür Yardımcısı Nuri Bal ile Anamur ve Bozyazı’daki sendika üyeleri katıldı.

Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, “Sizleri kendimizden ayrı tutmuyoruz. Sıkıntınız bizim sıkıntımız. El birliğiyle çalışacağız. Sizden isteğimiz iş barışı içerisinde bu görevi hep beraber yapmaktır. İşyerlerimizide oluşabilecek sorunu orada çözmeye çalışmaktır” dedi.

Hak İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan da Türkiye’nin en eski ve en dağınık teşkilatı olduklarını belirterek, ?81 il ve 900 den fazla ilçenin tamamında varız. Türkiye’nin ormanlarla kaplı yaklaşık yüzde 30?unu nasırlı elleriniz, alın teriniz koruyor. Ancak bu nasırlı ellerin, bu akan terlerin kamuoyunda pazarlamasını yapamadık. Yüksek dağların ardında kimsenin olmadığı ormanlarda orman işçisinin emeğini alın terini kamuoyuna anlatamadık. Ancak son günlerde artık gazetelerde günlük 8-10 tane ormancılıkla ilgili haber vardır. Bu tablo Türkiye’nin özlediği istediği bir tablo. İşçisiyle işvereniyle sendikacısıyla müftüsüyle bürokratıyla bir aradayız? diye konuştu.

Sendikacılıkta işçinin sömürülen, işverenin de sömüren gibi algılandığını anlatan Aslan, ?Halbuki böyle değil, biz işçi iş veren çıkar paralelliğini savunuyoruz sendika olarak. Biri birine ayak bağı olarak bu işi yürütmeniz mümkün değil” dedi.

Aslan, yıllık çalışma süreleri 5 ay 29 günle sınırlı olan orman işçileri ile ilgili önceki hükumet döneminde bir çalışma başlatıldığını hatırlatarak, ?Bu çalışmanın takipçisiyim. İnşallah işçilerimizin lehine bir sonuç çıkartacağız. Böylece mevsimlik orman işçileri de kadroya alınmış olacak” şeklinde konuştu.28-haziran-2016100328-haziran-20161002

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Yöremiz, ülkemiz ve geleceğimiz için önemli bir gündemdi....
  • Şeref Koz: Onur Özel Apartmanı sakinlerini duyarlılıkları dan dolayı...
  • Gürdal Sümer: Ulusal bayramlarımız sadece resmi protokolun kontrolünde ve...
  • Şeref Koz: Buradan geçerken hep strese kalıyorum. Bu kadar uzun süre kalması...
  • abdulllah aydın: Sağlam bir ATATÜRK cü olduğuna ,nandığım Sayın Başkan:...
  • abdulllah aydın: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Diyorki:”Cahal et...
  • abdulllah aydın: Yeni seçilen başkan ve üyelere başarılar dilerim.İhrac...
  • Gökçin Yalçın: Başarılar diliyorum.
  • hüseyin kocoglu: meraba arkadaslar kuzu göbegi alıyoruz ve toplatıyoruz...
  • Şeref Koz: Yaşlıya, hastaya, düşküne sağlıklı bakabilmek için oğlu, kızı...