Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kredi talebine ret

05 Haziran 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

4-haziran-201666006Anamur Belediye Meclisi, Başkanı Mehmet Türe’ye yol yapımı ve araç alımında kullanılmak üzere 5 milyon lira kredi kullanma yetkisi verilmesine yönelik madde, oy çokluğu ile reddetti.

Haziran ayı ikinci birleşiminde söz alan Belediye Başkanı Mehmet Türe, ilçe merkezinde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen sıcak asfalt çalışmalarına devam edileceğini belirterek, “Şehir içi ve yakın mahallelere 124 bin metrekare sıcak asfalt yol yapımı için önümüzdeki günlerde ihale yapacağız. İhaleden sonra hemen çalışmalara başlayarak Ferizler, Malaklar, Kaşdişlen, Güneybahşiş, Karalarbahşiş, Gercebahşiş, Ören, Çarıklar, Bozdoğan, Kalınören Emirşah, Alataş, Karadere ve Kızılaliler mahallelerinde sıcak asfalt yol yapacağız” dedi.

Anamur’un diğer mahallelerine de ihtiyaca göre parke ve sıcak asfalt yol yaparak bütün mahallelerin yol sorununu çözmeyi hedeflediklerini ifade eden Türe, şunları söyledi:

“Bu çalışmaları tamamlayabilmek için kaynağa ihtiyaç duyuyoruz. İller Bankası’ndan düşük faizle kullanacağımız 3 milyon 500 bin liralık krediyle ilçemizin yol sorununu bitirmek istiyoruz. Belediyemizin gelirleri Büyükşehir Yasası ile sınırlı hale geldi. Belediyenin geliri kadar hizmet üretme düşüncesi içerisine giremeyiz. Yol çalışmasını bütün mahallere yayarak bitirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’nin en az borcu olan belediyelerinden biri olan Anamur Belediyesi’nin bu krediyi ödeyecek gücü vardır.”

Hizmet ağının genişlemesi nedeniyle araç filosunu güçlendirmenin de bir zaruret haline geldiğini kaydeden Türe, “Yeni araç alımları için de 1 milyon 500 bin lira kredi çekme yetkisi talep ediyoruz. Ben Anamur’a hizmet olarak yansıyacak bu talebin meclisimizden oy birliği ile geçmesini arzu ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından yapılan oylamada 12 evet oyuna karşılık 12 ret ve 2 çekimser oy ile kredi kullanma yetkisi talebi reddedildi.

Türe, dilek ve temenniler kısmında önceki birleşimde gündeme getirdiği hükümetin yatırımları ve projeleri ile ilgili soruları AK Parti’li meclis üyelerinin yanıtlaması isteğiyle tekrar sordu.

Meclis toplantısını çok sayıda muhtarın izlemesi dikkat çekti.4-haziran-2016660084-haziran-201666007

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Güngör Ailesi’nin acılarını yürekten...
  • senol: 05432717426
  • senol: arif bey bu numaradan ulaşırsanız yardımcı oolurum
  • Gürdal Sümer: Bir doğal afet sonunda örtü altı üretim yapan üreticiler...
  • Şeref Koz: Zarar gören bütün üreticilerimize geçmiş olsun. Kelime oyunlarına...
  • vatandaş: Sayın Başkan Güleç-Ovabaşı köylerine otobüs seferlerinin...
  • SERAP ÇİLİNGİROĞLU: Harika bir ablasın, seni seviyorum.
  • Melike: Servet ayhan denecek eczacinin numarasını bilen varmi
  • Rambo: Bulent ustegmen Degerli kamutanim yillar sonra sizi gormek ne guzel...
  • Rambo: Degerli kamutanim yillar sonra sizi gormek ne guzel adam gibi adam...