EĞİTİM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Yunanistan’da Anamur’u tanıttılar

12 Mayıs 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

201tk4nq5qi65006Anamur?dan idareci ve öğretmenlerden oluşan 15 kişilik ekip, 2015 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi (Karma) Stratejik Ortaklıklar kapsamında yürütülen ‘E-Services Education’ projesinin Yunanistan?daki 6 günlük yönetim toplantısı ve eğitim faaliyetlerine katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Zehra Marulyalı Spor Kulübünden oluşan proje grubu, ilk olarak Trikala şehrine gitti. Proje ortaklarından AKETH Eğitim ve Gelişim Merkezinde karşılanan ekip, proje yönetimi ve ilerlemesi ile ilgili toplantı yaptı. Eğitime katılan öğretmenlere eğitimin modernizasyonu amacıyla öğrencilerin seviyelerine uygun olarak ders içerikleri oluşturmak için hazırlanan platform üzerinde Moodle platformu, e-platform, materyal geliştirme, e-platform yönetimi ile ilgili uygulamalı eğitimler düzenlendi.

Trikala Bölge Valisi, Belediye Başkanı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretlerinde ise iki ülke arasında yapılacak eğitim çalışması hakkında bilgi verildi.

Toplantı ve eğitimler dışında sosyal ve kültürel geziler de yapan proje ekibi, Trikala şehrinden diğer proje ortaklarının bulunduğu Arta şehrine geçti. Arta Milli Eğitim Müdürlüğü ve 1. Arta Gymnasium Okulunda düzenlenen  toplantı ve etkinliklere katılan ekip, Belediye Başkanı ve Valiyi ziyaret ederek Anamur’u tanıtan çeşitli hediyeler takdim etti. Arta’daki program ortak okul tarafından düzenlenen kültürel dans etkinliği ve veda yemeği ile sona erdi.201tk4nq5qi65011201tk4nq5qi65012201tk4nq5qi65013201tk4nq5qi65014

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar