GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kamu-Sen’den Olçum’a tepki

01 Nisan 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

67674d33r75lpf015Türiye Kamu-Sen Anamur Temsilcisi Salih Kutlu, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum?un eğitim müfredatı ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

Kutlu, sendika binasında yaptığı açıklamada, Olçum?un ?Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor? sözlerini hatırlatarak, şunları söyledi:

?Oysa ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti?nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi işgale gelen devletlere ve onlara içten destek veren vatan hainlerine karşı milli mücadele başlatarak silah arkadaşları ile birlikte yokluk ve sefaletin olduğu o günlerde dünyada eşi benzeri görülmemiş kurtuluş mücadelesi vererek sonucu galibiyetle biten bir savaşın kahramanıdır.

Ülkemiz savaştan çıkmış, yoksulluk ve sefalet içinde iken Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin gelişimi, milletin refah düzeyinin yükselmesi gerektiğini düşünerek başta eğitim, sağlık, tarım, sanayi ve teknoloji olmak üzere devrimler ve inkılaplar yaparak Türk milletinin ayağa kalkmasını, en önemlisi Cumhuriyeti ilan ederek halkın kendi kendini yönetmesini sağlamıştır.

Birinci dünya savaşında savaştığımız ülkelerin bile her zaman takdir ettiği Atatürk, her ne hikmetse kendi ülkesinde birileri tarafından tartışılmaktadır. Ancak ülkenin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğünü kollamak ve korumayı kendine görev bilen, çalışanların sosyal haklarını hukuki çerçevede her yönü ile savunan Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız diyen Türkiye Kamu-Sen üyeleri olarak bu tür açıklamaları kabul etmiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti?ni kuran başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, ruhları şad mekanları cennet olsun. Ne mutlu Türküm diyene.?67674d33r75lpf016

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Yöremiz, ülkemiz ve geleceğimiz için önemli bir gündemdi....
  • Şeref Koz: Onur Özel Apartmanı sakinlerini duyarlılıkları dan dolayı...
  • Gürdal Sümer: Ulusal bayramlarımız sadece resmi protokolun kontrolünde ve...
  • Şeref Koz: Buradan geçerken hep strese kalıyorum. Bu kadar uzun süre kalması...
  • abdulllah aydın: Sağlam bir ATATÜRK cü olduğuna ,nandığım Sayın Başkan:...
  • abdulllah aydın: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Diyorki:”Cahal et...
  • abdulllah aydın: Yeni seçilen başkan ve üyelere başarılar dilerim.İhrac...
  • Gökçin Yalçın: Başarılar diliyorum.
  • hüseyin kocoglu: meraba arkadaslar kuzu göbegi alıyoruz ve toplatıyoruz...
  • Şeref Koz: Yaşlıya, hastaya, düşküne sağlıklı bakabilmek için oğlu, kızı...