EĞİTİM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Dizi senaryolarına ilginç yorum

30 Mart 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

67674drr7lpf017Yazar Neslihan Önderoğlu, “Yönetmenler her zaman bizden 8-10 yaş zeka seviyesine göre dizi senaryoları yazmamızı istedi” dedi.

Önderoğlu, Kütüphaneler Haftası nedeniyle Anamur Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşi ve imza gününde Eğitimci Kazım Kılınç ile yaptığı söyleşide, “Günlük televizyonlarda yayınlanan diziler yaşamımıza ciddi zararlar veriyor. Ben yazarlığa senaristlikle başladım. Ancak yönetmenler hep bize 8-10 yaş zeka seviyesine göre senaryo yazmamızı istedi. Senaristliği bu yüzden bıraktım ve yazarlığa başladım” dedi.

Eğitimci Kazım Kılınç ise “Türkiye’de kitap önemli bir ihtiyaç olarak görülmüyor. 2012 yılında yapılan istatistiğe göre, kitap Türkiye’de ihtiyaç maddeleri sıralamasında 235′nci sırada yer alıyor. İstatistiklere göre, gün içerisinde ortalama 5 saat televizyon seyredilirken, kitap okumaya yılda sadece 6 saat vakit ayrılıyor. Televizyon izlemeye çok zaman ayırıyoruz.Yazarımızın da söylediği gibi maalesef 8-10 yaş zeka seviyesine uygun programlarla zaman öldürüyoruz. Bu durum çok düşündürücü. Akşamları ailenin bir arada olduğu saatlerde televizyonları kapatıp tüm aile bireyleri belirlenecek bir süre kadar kitap okumalı ve bu alışkanlık haline getirilmelidir” dedi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar