GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Huzurevi için ilk adım atıldı

24 Mart 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

xxyli33pxxdoroeedrrlpf011Anamur Kaymakamlığı, Anamur Yaşlıları Koruma ve Huzurevi Yaptırma Yaşatma Derneği ve Anamur Belediyesi öncülüğünde yürütülen huzurevi yaptırma çalışmaları kapsamında Esentepe mahallesindeki tahsisli arazide tesviye çalışmasına başlandı.

Huzurevi yapılması için Anamur Belediyesi?ne tahsis edilen arazide 3 iş makinesiyle tesviye işine başlanırken, Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Dernek Başkanı Tuğrul Ayhan ve dernek üyelerine çalışma alanında Mimar Ali Oğuz tarafından proje hakkında bilgi verildi.

Kaymakam Cengiz Cantürk, yaptıkları kamuoyu yoklamasına göre, Anamur?da Huzurevi?nin istendiğini belirterek, bu amaçla bir vakıf kurularak huzurevi için çalışma başlatılacağını söyledi.

Huzurevlerinin vatandaşların sosyalleşmesi için en önemli ortamlar olduğunu ifade eden Cantürk, ?Hem yaşıtlarıyla olmak, hem sağlık ve bakım hizmeti almak, hem vakit geçirmek, her alanda huzurevleri artık günümüzün gerçeği ve temel ihtiyacı. Bunu arttırmak, iyileştirmek durumundayız? dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Türe de 8 bin metrekare alanın huzurevi yaptırmak üzere belediyeye tahsis edildiğini belirterek, ?Yasa gereği 2 yıl içinde temel atmazsak tahsis boşa düşüyor. Biz iki yılı beklemeyeceğiz. Bu büyük bir proje. 200-250 kişi kapasiteli. Yaşlılarımızı bir kenara atacağımız otel gibi düşünülmemeli. Yaşam alanı olan, sosyal donatıları olan, yeşil alanı olan, arkadaşlıkların kurulabileceği, etkinlik yapılabilecek çok büyük bir tesis düşünüyoruz. Projeyi bir an önce bitirmek istiyoruz? diye konuştu.

Anamur Yaşlıları Koruma ve Huzurevi Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Tuğrul Ayhan ise Kaymakam Cantürk ve Belediye Başkanı Türe ile hayırseverlerin desteğiyle başarılı olacaklarına inandığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Ayhan, Kur?an okuyarak dua etti.xxyli33pxxdoroeedrrlpf006xxyli33pxxdoroeedrrlpf007xxyli33pxxdoroeedrrlpf008xxyli33pxxdoroeedrrlpf009xxyli33pxxdoroeedrrlpf010xxyli33pxxdoroeedrrlpf012xxyli33pxxdoroeedrrlpf013

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar