Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Akdeniz’in izcileri fidan dikti.

01 Mart 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

xxylpprrlpf023Anamur Akdeniz İlkokulu izcileri Evciler köyüne 80 fidan dikerek örnek bir davranış sergilediler. Geçen yıl da 60 fidan diken küçük izciler diktikleri fidanların büyüdüğünü görünce sevindiler.

Fidan dikme törenine Anamur Orman İşletme Müdürü Hüseyin Meteris, Akdeniz İlkokulu Müdürü Kazım Kılınç, Çaltıbükü Şefi İsmail Gübeş, okulun İzci Lideri Süleyman Günal, okulun küçük izcileri ve izcilerin velileri katıldı.

Orman İşletmesi Müdürü Hüseyin Meteris ve personelin de desteği ile Akdeniz İlkokulu izcileri ve izci velileri temin edilen fidanlarla Evciler Köyü’ne gittiler. Meteris ve Çaltıbükü Şefi İsmail Gübeş öğrencilere fidanların nasıl dikileceğini uygulamalı olarak gösterdi.

Meteris, “Burası Evciler Köyü Sosyal Sorumluluk Alanı Ağaçlandırma sahasıdır. Burada kurumlara ağaçlandırma için sahalar ayrılmıştır. Sosyal sorumluluk projemize Akdeniz İlkokulu geçen yıl ve bu yıl diktikleri fidanlarla katkıda bulunmuştur. Okulumuzun Müdürüne, İzci Lideri Öğretmenimiz Süleyman Günal’a, öğrencilerimize ve velilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Kazım Kılınç da okula tahsis edilen araziyi ormana dönüştüreceklerini belirterek, ?Bu gün 80 fidan diktik. Geçen yıl diktiğimiz 60 fidanla birlikte 140 ağacı doğaya armağan ettik. Bu ülkeyi çok seviyoruz. Ağaç doğanın dengesidir. Yağmurun yağması, havanın temizlenmesi ve topraklarımızın erozyana karşı korunması ağaçlar sayesindedir. Öğrencilere ağaç sevgisini fidan diktirerek veriyoruz. Bize bu konuda destek olan ve kolaylıklar sağlayan Anamur Orman İşletme Müdürü Müdürü Hüseyin Meteris ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İzci Lideri Süleyman Günal ise ?İzci türelerinden olan “İzci, Bitki ve Hayvanları Korur” türesine uygun bir iş yaptık” dedi.xxylpprrlpf020xxylpprrlpf021xxylpprrlpf022xxylpprrlpf024

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin