POLİTİKA Haberleri

Konular| ,
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Mersin’de AK Parti’den CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

10 Şubat 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

odnhaac55rneeaat3452f25001Mersin’de, AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar ile birlikte bir grup partili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sarf ettiği sözlerden dolayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mersin Adliyesi’ne bir grup partili ve avukatıyla birlikte gelen Taşpınar, suç duyurusunda bulunmadan önce konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 16 Ocak’taki partisinin kongresinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanına, halkın Cumhurbaşkanına ağır hakaretlerde bulunduğunu belirten Taşpınar, “Sayın Kılıçdaroğlu, ağza alınmayacak sözler sarf etmiş, saygısızlık yapmıştır. Halkın oylarıyla seçilmiş olan Cumhurbaşkanımıza yapılmış hakaret aslında tüm milletimize yapılmıştır. Biz vatandaşlar olarak bunu doğru bulmuyoruz. Bundan dolayı Cumhurbaşkanımıza bu saygısızlığı yapan, kişilik haklarına, şahsiyetine ve ailesine ağza alınmayacak kelimelerle hakarette bulunan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere buradayız. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na Sayın Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Burada bulunanlarla birlikte dilekçelerini hazırladıklarını ve savcılığa vereceklerini ifade eden Taşpınar, şöyle devam etti:

“Yargının da halkın seçtiği cumhurbaşkanına bu hakaretleri yapan kişiye gerekli cezayı vereceğini ümit ediyoruz. Bundan sonra da bu şekilde kim halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanımıza veya seçilmişlere hakaret ederse, onların da yine yargı önünde takipçisi olacağız. Bugün Mersin’de yaklaşık 100 kişi ile birlikte dilekçelerimizi veriyoruz. Yine ilçelerde de aynı şekilde suç duyurusunda bulanacak arkadaşlarımız var. Bu konunun yakından takipçisi olacağız.” Taşpınar ve beraberindekiler, açıklamanın ardından Mersin Adliyesi’ne girerek Kılıçdaroğlu hakkında hazırladıkları dilekçeleri savcılığa verdiler.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..