Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Eğitimcilere grip eğitimi verildi

31 Ekim 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da pandemik grip hastalığının okullarda yayılımını engellemek amacıyla okul yöneticileri ve öğretmenlere yönelik konferans verildi.
Anamur Sağlık Grup Başkanlığı?nca Kaymakamlık Toplantı Salonu?nda verilen konferansa konuşmacı olarak katılan Karadere Sağlık Ocağı Doktoru Erhan Gökdüman, okullarda grip hastalığına karşı hijyene dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
Gökdüman, grip yayılımının önlenmesinde kişisel temizlik ve okul temizliğinin önem arzettiğini ifade ederek, ?Okullarda kişisel temizlik için sıvı sabun ve kağıt havlu mutlaka bulundurulmalı. Okul temizliği çamaşır suyu yada klor bazlı temizlik sıvıları ile yapılmalıdır. Özellikle kapı kolları, trabzanlar, masa yüzeyleri, tuvalet ve lavabolar ile çeşme başlıkları bu sıvılarla günde iki kez temizlenmelidir. Sınıflar bol bol havalandırılmalıdır? dedi.
Gökdüman, hastalık ve panik nedenli öğrenci devamsızlıklarının takip edilerek İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü?ne bildirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.30ekimm012

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar