Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur?da fuar heyecanı

01 Ekim 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

kmmhnoo66elvan016Muz üretiminin Başkenti Anamur, bu yıl 2. kez Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

İlçenin ve bölgenin üretim potansiyelinin gerek yerelde gerekse ulusal ve uluslararası piyasada tanınırlığını artıracak fuar, 100 markanın katılımı ve 35 bin ziyaretçi hedefiyle 8-11 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek.

Anamur, yalnızca muz ve çilekten yılda 340 milyon lira tarımsal girdi sağlanmasının yanı sıra birçok tropikal meyve, karadut ve nar üretimiyle de dikkat çekiyor. İlçenin potansiyelini dünyaya tanıtmayı amaçlayan CNR Holding, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur Kaymakamlığı, Anamur Belediyesi, Anamur Ticaret Odası, Anamur Ziraat Mühendisleri Odası, Anamur Muz Üreticileri Birliği ve Anamur Ziraat Odası’ nın destekleriyle 2. Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nı düzenleyecek.

Anamur çiftçisini yeni tedarikçilerle buluşturacak fuar, aynı zamanda çiftçinin, sera kurulumlarından, üretime, ambalajlama ve pazarlama departmanlarına kadar he r alanda yeni tarım teknolojilerini de yakından görmesini sağlayacak. Ayrıca 2. Anamur Tarım ve Gıda Fuarı sayesinde ilçe üretim potansiyelinin gücünü gerek yerelde gerekse ulusal ve uluslararası piyasada gösterme şansını yakalayacak.

Fuar, Aralarında Toros Tarım, Elit Tarım, Kılıç Tarım, Orgüb, Grow Fide, Vitro Plant Antalya, Yeşilyurtlar Makine, Santek Sera, Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği, Çıvgın Boya, New Holland, Betiz Tarım, John Deere, Ziraat Bankası gibi sektörün önemli temsilci firmalarının da yer aldığı toplam 100 markanın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Pozitif Fuarcılık, bölgelerindeki ilçe tarım müdürlükleri, ziraat odaları ve kooperatiflerin de desteğini alarak, Bozyazı, Aydıncık, Mut, Gülnar, Silifke, Gazipaşa, Ermenek gibi civar ilçelerin çiftçilerini otobüslerle fuar alanına getirecek.

Geçtiğimiz yıl 41 firmanın katılımı ile bin 1.500 metrekare alanda gerçekleştirilen ve 25 bin kişinin ziyaret ettiği 2.Anamur Tarım ve Gıda Fuarı, bu yıl 100 civarı firmanın katılımı ile 4 bin 500 metrekarelik alanda organize edilecek.Hollanda, Amerika, İtalya, İspanya, İsviçre’deki firmaların Türkiye temsilciliklerinin de katılım göstereceği fuara, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ticaret Odası, üyeleri ile birlikte fuara katılımcı olacaklar.

Traktör, iş makinesi, modern otomasyonlu seralar, sera tipi ısıtma sistemleri, bahçe ve sera tipi makine ve ekipmanların sergilendiği fuar,35 bin ziyaretçi hedefiyle yapılacak.

Fuara, muz ve çilek fidesi yetiştiricileri, bitki besleme ve zirai ilaç firmaları, ulama sistemleri, et ve süt ürünleri ile ilgili kişilerinin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.Seralarda verimi arttırmak için en yeni teknolojileri de üreticilerle bir araya getirecek fuar, 8-11 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin