Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

ANTSO ile KKTC Ticaret Odası işbirliği yapacak

11 Eylül 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

fgv55488852ppy5001Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) ile KKTC Ticaret ve Sanayi Odası arasında ticaret ve işbirliği protokolü imzalandı.

KKTC?de düzenlenen imza töreninde açıklama yapan KKTC Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fikri Toros, 3 bin üyeleri bulunduğunu belirterek, imzalanan protokol sayesinde Anamur ile ticari ilişkilerin yanı sıra kültürel ve sosyal ilişkilerin de geliştirileceğini söyledi.

KKTC?deki turizm faaliyetlerinin gelişim gösterdiğini ve önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilecek projelerden Anamur?un da yararlanması gerektiğini ifade eden Toros, ?İlişkilerimizde el birliğiyle hızlı bir büyümeyi yakalayabiliriz. Bizim hedeflerimiz arasında marina, alış veriş merkezleri, serbest bölge gibi projeler var. Bu projeler gerçekleşirse Anamur bundan önemli pay sahibi de olabilecektir. Aramızda sadece 80 kilometre var. Anamur bize su verecek ama aramızda ciddi bir ulaşım sorunu var, bizler bunun hemen giderilmesini istiyoruz. Bunun içinde birlikte Ankara?da girişimlerde bulunalım? diye konuştu.

ANTSO Başkanı Ferudun Torunoğlu da protokol ile KKTC ve Anamur arasında yeni bir köprü kurulacağını belirterek, ?Ticari ilişkilerin yanı sıra sos-yal, kültürel ve toplumsal ilişkilerin geliştirilmesi için da adımlar atacağız ve yeni planlamalar yapacağız. KKTC ile Anamur arasında heyetler görüşmelere başlamalı ve yeni planlamalar yapılmalıdır. Bizler buraya gelerek ilk adımları attık. Amacımız her iki bölgenin iş adamları ve esnaflarını bir araya getirmektir” dedi.

ANTSO Meclis Başkanı Kerim Çilingir de KKTC, Anamur ve Bozyazı üçgeninde önemli çalışmalar yapılabileceğini ifade ederek, ?Özellikle KKTC heyeti ile Anamur heyetleri bir arada çalışmalıdır. Zaman zaman Ankara’ya giderek atılacak adımlarda Hükümetin ve ilgili bakanlıkların desteğini almak için el ele vermeliyiz. Anamur ile KKTC ticaret odalarının attığı bu adımın giderek güçlü bir köprüye dönüşeceğini yürekten inanıyorum” diye konuştu.fgv55488852ppy5007fgv55488852ppy5005

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar