Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Festival başladı.

16 Temmuz 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur 9.Uluslararası Kültür ve Muz Festivali çeşitli etkinliklerle başladı.

Satranç turnuvası ile başlayan festival etkinlikleri çeşitli aktiviteler ile sürecek. 32 sporcunun katılımıyla yapılan turnuvanın ödülleri, festivalin ilk günü Turgay Başyayla konseri öncesi verilecek.

Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi binasında başlayan turnuvanın açılışına, Tertip Komitesi Başkanı Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Gürel, Kültür ve Sosyal işler Müdürü Yaşar Yiğit, Spor İşleri Müdürü Hüseyin Karatağ katıldı.

haber0053

Festival programı şöyle:

23 Temmuz günü saat 17:30?da otogardan başlayacak festival yürüyüşü Yeni Cumhuriyet Meydanında yerel yemekler sunumu yapılacak. Festival yürüyüşü Halk dansları gösterileri ve mahalle muhtarlıkları tarafından hazırlanan görsellerle süslenecek. Sportif yarışmalar deniz kenarında başlayacak.

Festival Alanında sergi ve stand gezileri ile başlayacak akşam programında yerel sanatçılar sahne alacak. Ankara Mamak Halk Dansları Gösterisinin ardından Saat 21:30?da Turgay Başyayla sahne alacak.

24 Temmuz 2.günde ise Kültür Yarışmaları, Aile Dostlarımız yarışıyor evcil hayvan yarışları, Bulgaristan halk dansları Gösterisi ve gecenin finalinde İrem Derici konseri gerçekleşecek.

25 Temmuz günü İskele?deki saat 17:00-Plaj voleybolu final maçının ardından Resim yarışması saat 18:30?da Anfi Tiyatroda yapılacak. Ukrayna Halk dansları Gösterisi ise Festival alanında gerçekleşecek. Saat 20:30?da Kaan kılınç klarnet dinletisi ve gecenin finalinde saat 21:30?da Zara sahne alacak.

26 Temmuz günü Sarıyayla şenliği Abanoz yaylasında gerçekleşecek. Cıngırtlaklar kurulacak. Geleneksel Yayla Oyunları ve yarışmaları sahnelenecek. Festival yayla Yürüyüşü saat 18:00?de Abanoz Orman işletmesi önünden başlayacak. Mehter takımı eşliğinde yürünecek. Saat 21:00?de Anamurlu sanatçı Erdal Güney Sarıyayla  şenliği için sahne alacak.

haber0026haber00110haber0035haber0044

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar