Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Köpekler kaplumbağayı parçaladı.

20 Haziran 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Yumurtlamak için kumsala çıkan deniz kaplumbağası başıboş köpeklerin saldırısına uğradı.

Yumurtlamak için geldiği kumsalda başıboş köpeklerin saldırında yaralanan Caretta caretta türü deniz kaplumbağası Anamur Milli Parklar görevlilerince Mersin Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları uygulama ve araştırma merkezine götürüldü.

Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde Güzelyur mahallesi Cerenler mevkide deniz kıyısındaki kumsalda başıboş 3 köpeğin bir şeylerle uğraştığını gören bir vatandaş, kumsala indiğinde köpeklerin yumurtlamak üzere sahile çıkan deniz kaplumbağasının ön yüzgeçlerinden ve kuyruk kısmından yaraladıklarını gördü. Olayı her sabah bu bölgede gönüllü olarak caretta yuva tespiti ve koruma işlemleri yapan Ayşen Belpınara bildirdi. Olay yerine giden Belpınar, durumu hemen Anamur Milli Parklar yetkililerine bildirdi.

Yetkilileri beklerken üzerine havlu serip su dökerek güneşten etkilenmesini önlemeye çalıştılar

Belpınar ve sahile gelen vatandaşlar yaraları nedeniyle yürüyemeyen kaplumbağanın güneşten etkilenmemesi için üzerine havlu örtüp deniz suyu dökerek güneşten etkilenmesini önlemeye çalıştı. Daha sonra olay yerine gelen Milli parklar yetkilileri yaralı kaplumbağayı alıp Mersin Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Uygulama ve araştırma merkezine götürdüler. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Gönüllü Caretta caretta takipçisi Ayşen Belpinar, başıboş köpeklerin her yıl bu tür saldırıları olduğunu belirterek yetkililerin önlem almasını istedi. Belpınar, ” Anamur sahillerinde geçen yıl da bizim bildiğimiz 3-4 vaka olmuştu bu yıl bu bölgede ilk vaka bu gün olmuş vaziyette. Yetkililerden rica ediyorum bir şekilde bu sokak köpeklerine bir barınak yapılsın. Onların de yaşayabileceği bir ortam sağlansın” dedi.

haber0066haber0075haber0082haber0091haber010

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar