Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anneler günü anısına konser

09 Mayıs 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Musiki Derneği, Anneler günü anısına Belediye Meclis salonunda konser verdi.

Konserin açış konuşmasını yapan dernek Başkanı Emel Kurt, anneler gününün  tarihçesini anlatarak başladığı konuşmasına ” Anneler bizim en değerli varlıklarımızdır. Anne sevgisi hiç bir şeye benzemez. Bizleri büyük zorluklarla 9 ay karnında taşıyan, doğurup özenle büyütüp hayata kazandıran annelerimize borcumuzu ödeyemeyiz. Bizlere sevgi ve şefkatlerini hiç esirgemeyen annelerimiz her türlü sıkıntımızı paylaşan, annelerimiz her türlü sevgiyi katışıksız bir şekilde hak ediyorlar. Ana sütü, ana kucağı, Ana yüreği gibi sözler boşa söylenmemiştir ” dedi. Kurt, katkılarından dolayı Belediye Başkanına da teşekkür etti . Kurt, “Bugün olduğu gibi her zaman bir isteğimiz olduğunda bize destek veriyor, destekliyor hepinizin huzurunda kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan, 1 yıl içinde 1000 ve 750 kişilik salonlarımız olacağının müjdesini verdi.

Belediye Başkan Mehmet Türe yaptığı konuşmada, “Bu belediye hepimizin tüm Anamur’a hizmet etmek görevimiz”. Sosyal etkinlikler için salonun dar olduğunu görüyor olduğunu belirterek bir yıl içinde 1000  ve 750 kişilik salonların yapılacağının da müjdesini verdi.

Daha sonra iki bölümden oluşan, Şef; Naci Soydemir yönetiminde konser başladı. Birinci bölümde, Kürdilihicazkar  ve Nihavent makamında koro ve solo şarkılar, ikinci bölümde, farklı makamlarda solo şarkılar seslendirildi. Katılımcıların da zaman zaman eşlik ettiği konsere Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Türk sanat müziği severler katıldı.

haber0094haber0084haber0074haber0037haber0028haber0048haber0055haber0065haber0019

Konserin sunumunu Feride Döner ve Hüseyin Ehlizoğlu yaptı.

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. abdullah aydın Yorumu:

    anlamlı ve güzel bir konserdi.emeği geçenleri kutluyorum

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar