Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Baysan ve Çalışkan Anamur’da

26 Nisan 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayları, Mustafa Baysan ve Ebru Çalışkan Anamur’da partililerle buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe merkezinde gerçekleştirilen buluşmada İlçe Başkanı Ayhan Güven hoş geldiniz konuşması yaptıktan sonra sözü 7. sıra Mersin Milletvekili adayı Ebru Çalışkan’a verdi.

Ebru Çalışkan, konuşmasına ön seçimde Anamur’un kendine verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Çalışkan ” Cumhuriyet Halk Partisi   bir çok il de ön seçim yaparak  Türkiye’ye demokrasi dersi verdi. Bu nedenle adaylarımız tartışılmıyor. Herkes sandıktan çıkan sonuca inanıyor. Ön seçim yaparak 1. demokrasi dersini verdik. İyi bir sosyal demokrat program yaparak da 2. demokrasi dersini verdik. Basın partimizden bahsediyor. İktidar bizden korkuyor” dedi.

8 milyon emekli bin liranın altında maaş alıyor.

İktidarın 13 yılın da değerlendiren Çalışkan, ” 6 Milyon 2 yüz bin işsiz, 17 milyon yoksul, 1 milyon insan açlık sınırında. 8 milyon emekli bin liranın altında maaş alıyor. Sendikasızlaştırılmış, sömürülen bir işçi düzeni. Taşeronlaştırılmış bir sistem. Baskı altına alınmış güdümlü bir medya. Esir alınmış bir hukuk.  Kadın cinayetleri, töre cinayetleri, eve hapsedilmiş yaşamı sınırlandırılan kadınlar. Böyle bir ülkede yaşamak istemiyoruz artık. Cumhuriyet rejimiyle problemi olan, ülkenin bütün birikimlerini satan bir iktidar istemiyoruz artık. Geliri halka yayan, halkını mutlu kılan, işçisine emeğinin karşılığını veren, kadın erkek eşitliğini sağlayan, komşu ülkelerle barış içinde yaşayan, işçisini açlık sınırında yaşatmayan, bir ülke istiyoruz. Bunu başaracak olan ancak ve ancak sosyal demokrasidir Cumhuriyet Halk Partisidir” diye konuştu.

Türkiye’nin sosyal demokrat bir iktidara acilen ihtiyacı var

Daha sonra söz alan 4.sıra Milletvekili adayı Mustafa Baysan, aday adaylığı ve adaylığı süresi içinde Mersin’den yapılan yoğun desteğe teşekkür ederek konuşmasına başladı. Baysan, “bu ülkede Milletvekili, Belediye Başkanı olmak önemli değil. Türkiye’nin sosyal demokrat bir iktidara acilen ihtiyacı var. Bunu mutlaka sağlamak zorundayız. Bu coğrafyada bir tek Türkiye Cumhuriyetinde Atatürk sayesinde kadınlarımızla erkeklerimizle birlikte yan yana toplantı yapma imkanına sahibiz. Sudiarabistan’da hala kadınlar araba sürme hakkına sahip değil, İran’da  kadınlar sokağa çıkma hakkına sahip değil. Atatürk sayesinde kurulup geliştirilen bu rejime sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Herkesi temsil etmek istiyorum

Kendisiyle ilgili olarak ‘Mustafa Baysan Yörükleri temsil ediyor’ söylentileri olduğu belirten Baysan, “evet Mustafa Baysan Yörükleri temsil ediyor. Mustafa Baysan Türkiye aşığıdır. Ben insanları temsil etmek istiyorum. Yörüğüyle Alevisiyle Sünnisiyle herkesi temsil etmek istiyorum. Ayrıma son vermek istiyorum. Daha düne kadar yanımdakinin alevi mi sünni mi olduğunu bilmiyordum nereden çıktı bunlar. Biz adamız, adam gibi yaşamak istiyoruz. Bunun için de Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir sosyal demokrat partiye ihtiyaç vardır. Bunun için herkes elini vicdanına koysun. Küskünlükleri bir kenara bırakalım.

Milletvekili değil, demokrasinin kalıcı olması için asker olmak istiyorum.

Ben milletvekili falan olmak istemiyorum. Ben demokrasinin bu ülkede kalıcı olması için asker olmak istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi bu seçimde (seçim beyannamesiyle) Türkiye’nin bütün kesimlerine hitap ediyor. Seçim birbirimize anlatarak birbirimizi alkışlayarak kazanılmayacak. Seçim bizzat köy köy, mahalle mahalle ziyaret ederek kazanılacak” dedi. Baysan, Parlamentoda sıradan bir Milletvekili olmayacağını belirterek, “parlamento maaşını istemiyorum. Ben vatandaşın emrinde asker olmak için Milletvekilliğine talibim” dedi. Parlamentoya gittiği gün (8 Haziranda) Mersin de vatandaşın dert ofisini kuracağını,  vatandaşın sorunlarını farklı bir anlayışla parlamentoya taşıyacağını sözlerine ilave etti. Baysan’ın konuşması sık sok katılımcıların yoğun alkışı ile kesintiye uğradı.

haber00130haber00227haber00416haber00513haber00610haber0078haber0086haber00322

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!