GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Alaköprü konutlarının kurası çekiliyor

18 Aralık 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

p04gg4lpolpol6003Alaköprü Barajı iskan çalışmaları kapsamında Sarıağaç köylüleri için inşa edilen 55 konut için noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını öne süren hak sahipleri ise çekilişe katılmadı.

Anamur Belediyesi’ndeki ilk gün kura çekimine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Üner ve diğer yetkililer katıldı.

Kura çekimi sırasında salon dışında Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ile bir süre görüşen Sarıağaç, Akine ve Ormancık köyü muhtarları, konutlardaki eksikliklerin giderilmediğini, altyapı çalışmalarının tamamlanmadığını ve 4500 metrekarelik tarım arazilerinin verilmediğini söylediler. Hak sahiplerinin bu nedenlerle kura çekimine katılmadığını belirten muhtarlar da salona girmeyeceklerini ifade ederek, binadan ayrıldılar.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Üner, kuranın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, hak sahiplerinin tepkisine neden olan eksikliklerin giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Üner, hak sahiplerin kura çekimine katılmaması sonrasında izlenecek yolu da şöyle anlattı:

“Biz burada kurayı reesen çekeriz. İsimleri belirleriz. Hak sahipleri sözleşmeyi 60 gün içinde imzalamadığı takdirde hak sahipliği düşer ve konutlar Milli Emlak’a devredilir. Milli Emlak satışa çıkarır.”

İskan çalışmaları kapsamında bugün Akine köyündeki 132 konut ve 21 Aralık Pazartesi günü Ormancık köyündeki 139 konut için aynı yerde kura çekimi yapılacak.p04gg4lpolpol6001p04gg4lpolpol6002p04gg4lpolpol6004p04gg4lpolpol6005

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. Şeref koz Yorumu:

    Devlet kendi vatandaşı ile inatlaşmaz. Hele hele kandırmaya hiç çalışmaz. İnşallah ilgililer “Biz nasıl olsa sonuca ulaştık bundan sonrası önemli değil.” diye düşünmüyorlardır.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar