Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Festival başladı.

26 Ağustos 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

haber0161Mersin’in Anamur ilçesinde 4 gün sürecek ‘8. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali’ festivali başladı.

Anamur otobüs terminalinden başlayan festival yürüyüşü, Atatürk bulvarından Banklara caddesinden geçip yeni Cumhuriyet meydanına geldi. Yol boyunca festivale katılan Gürcistan, Azerbaycan ve Bulgaristan ekipler halk oyunları oynadılar. Yeni Cumhuriyet meydanında saygı duruşu ve istiklal marşını okunmasından sonra Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Atatürk anıtına festival çelengi sundu. Anamur Belediyesi mehter takımının gösterisinden sonra Belediye Başkanı Türe festival açış konuşmasını yaptı. Türe, konuşmasına festivale katılanlara teşekkür ederek başladı. Belediye Başkanı Türe, 2 yıl aradan sonra tekrar yapmaya karar verdikleri 8. uluslar arası kültür ve turizm festivalinin farklı yönleri olduğunu belirterek ” 8. Uluslar arası kültür ve muz festivalini sadece konser olmaktan çıkarmaya çalıştığımız tüm ilçe halkımızın muhtarlarımızın sivil toplum örgütlerimizin ve yurt dışından gelen halk dansları topluluklarının katılımıyla ilçe genelinde, ulusal ve uluslar arası ses getirecek bir festival hazırlığı yaptık. Amacımız kültürümüzü yaşamak yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak. Marka olan Anamur muzunu dünyaya tanıtmak ve sahip çıkmak” dedi.

Festivale, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk,MHP MYK üyesi Mersin eski Milletvekili Hidayet Kılınç MHP genel başkan danışmanı ve Ankara cem vakfı üyesi Ali Şar Dede, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Ayrıca misafir olarak Kardeş kent Bingen Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Feser, de katıldı. Çeşitli etkinlik ve konserlerle devam edecek festivalin 4. ve son günü Abanoz yaylasında gerçekleştirilecek.

haber00112haber0038haber0048haber0054haber0063haber0073haber0082haber0092haber0102haber0112haber0121haber0131haber0152haber0171

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin