GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Engelli öğrencilerin el becerileri şaşırttı

14 Mayıs 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

4mldl54030Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği (ANED), engelli öğrencilerin hazırladığı el sanatları ürünleri ve resimlerden oluşan sergi açtı.

Kaymakam Cengiz Cantürk, açılışta yaptığı konuşmada, serginin özel bir anlam taşıdığını belirterek, “Bu sergiyi açtığımız için mutluyum. Engelli kardeşlerimizin çalışmalarına her zaman destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Çok güzel ürünler hazırlamışlar. Tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Anamur Belediye Başkan Vekili Berna Bahar Neara da engellilerin sanatın dışında kalmadığını gösteren sergide çok çeşitli ürünler bulunduğunu ifade ederek, “Emeği geçenleri kutluyoruz. Anamur Belediyesi olarak yanlarındayız” diye konuştu.

ANED Başkanı Hikmet Narcı ise Halk Eğitimi Merkezi ile ortaklaşa yürüttüklere el sanatları kurslarına 8 engelli öğrencinin katıldığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Yıl boyunca 8 engelli öğrencimizin yaptığı resim ve el sanatları çalışmalarını sergiliyoruz ve onların neler yapabildiğini halkımıza gösteriyoruz. Öğrencilerimiz engelli olmayan birçok insanın yapamayacağı güzel ürünler yaptılar. Sergiden elde edilen geliri yine öğrencilerimizin eğitiminde ve materyal desteği sağlamak üzere kullanacağız. Vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz.”

Açılışta, öğrencilere kurs veren Resim öğretmeni Zekiye Karamanoğlu ve El Sanatları öğretmeni Serpil Demir’e plaket verildi.

Sergi, cuma akşamına kadar açık kalacak.4mldl540314mldl540264mldl540254mldl540274mldl540284mldl54029

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar