Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’da bal ormanı oluşturuluyor

05 Mart 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

msjuyhxqg003Anamur?da arıcıların hizmetine sunulması için bal ormanın sahası tespit edilerek çalışmalara başlandığı bildirildi.

Orman Bölge Müdürlüğü’nde yapılan açıklamada, Anamur’un Kızılaliler Köyü Bağla mevkiinde planlanan bal ormanının denizden yüksekliği 140 metre olduğunu, 54 hektar alanı kapladığı ifade edildi.

Sahada hakim tür olarak arıcılık açısından önemli olan püren ve kızılçamın yanı sıra laden ve meşe bulunduğu kaydedildi. Bölgeye arılar için 4 arı suluğu, 5 kovan cebi ve 1 Çeşme planlandığı ve sahaya yalancı akasya, badem, biberiye, hayıt, keçiboynuzu türlerinin dikimi yapılacağı belirtildi.  Alanda incelemelerde Orman Bölge Müdürü Abit Baca, sosyal ormancılık çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Ormancılığı halkla birlikte yan yana yapmaya özen gösterdiklerini anlatan Baca: “Vatandaşımızın gelirini artırmaya dönük projelerimizin olumlu sonuçlarını gördükçe yaptığımız çalışmalardan memnuniyetimiz daha da artıyor” dedi.

BİTKİ TÜRLERİ KAYIT ALTINA ALINIYOR

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Biyolojik Çeşitlilik ve Odun Dışı Orman Ürünleri Veri Tabanı (BİYOD) oluşturulması kapsamında başlatılan çalışmalar kapsamında Mersin ormanlarındaki bitki türlerini belirleme çalışmalarına başladı.

Orman Bölge Müdürlüğü?nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkanlığı Biyolojik Çeşitlilik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Biyolojik Çeşitlilik Veri Tabanı oluşturma çalışmaları kapsamında, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü ODÜH Şube Müdürlüğü?nün 2014 yılı çalışmaları, Gülnar, Anamur, Mut ve Tarsus ilçelerinde başladı. Yapılan tür tespit çalışmalarında sütleğen, keçiboynuzu, laden, delice zeytini, salba, sandal, yabani armut, püren, kekik, kır lalesi, fıstıkçamı, meşe, develik, soğanlı bitkiler ve tespit edilemeyen birkaç bitki türü fotoğraflanarak örnekler alındı.msjuyhxqg002msjuyhxqg016

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin