GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Niyazi Sinanoğlu, son yolculuğa uğurlandı

07 Şubat 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

dmlmn007Dün vefat eden Muz Üreticileri Derneği (MUZDER) Başkanı Niyazi Sinanoğlu, Anamur’da toprağa verildi.

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede 66 yaşında vefat eden Sinanoğlu’nun cenazesi evinden alınarak Merkez camisine getirildi. Burada Sinan Sinoğlu, Rıfat Sinanoğlu, Namık Sinanoğlu ve diğer aile üyeleri, taziyeleri kabul etti.

Cuma namazının ardından Niyazi Sinanoğlu için cenaze namazı kılındı. Yoğun katılım nedeniyle cami avlusuna giremeyen vatandaşlar, cami içerisinde ve cami dışındaki sokakta cenaze namazı kıldı.

Sinanoğlu’nun cenazesi, Ören beldesi Nasrettin mahallesindeki mezarlıkta toprağa verildi.

ANAMUR MUZU’NA ÖNEMLİ KATKILAR YAPTI

2001 yılında kurulan Anamur Muz Üreticileri Derneği’nin (MUZDER) uzun yıllar başkanlığını yürüten Niyazi Sinanoğlu, yerli üreticiyi teşvik etmek amacıyla ithal muza uygulanan yüksek verginin korunması, yeni çeşitlerin Anamur’a adaptasyonu, kaçak muz girişiyle mücadele, teknolojik gelişmelerin üreticilere aktarılması ve Anamur muzunun tanıtımına yönelik önemli çalışmalarda bulundu.

Anamur’da Muz Sempozyumu düzenlenmesi, ulusal kanallarda Anamur muzuna yönelik programlar hazırlanması, tarım fuarlarında ve sosyal etkinliklerde muz dağıtımları yapılarak yerli muzun tanıtılması ve daha birçok çalışmaya katılan Sinanoğlu, görev süresi boyunca yaptığı açıklamalarda, Anamur’a Muz Araştırma Enstitüsü kurulması, Anamur, Bozyazı, Alanya ve Gazipaşa ilçe Tarım Müdürlükleri bünyesinde de Muz Büroları açılması gerektiğini savundu.dmlmn008dmlmn009dmlmn003dmlmn004dmlmn005dmlmn006

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. Zeki Rıdvan YALÇNRIDVANAĞAOĞLU Yorumu:

    Allah Rahmet Eylesin.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar