Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Temel’den hakkındaki iddialara cevap

04 Ocak 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

dsc_7010Anamur Ziraat Odası Başkanı Veli Kadir Temel, odanın parasını yediğini iddia eden haber yapıldığını belirterek, ?Göreve geldiğim tarihten sonra Anamur Ziraat Odası adına kesilmiş 1 TL?lik dahi yemek faturası bulunsun, istifa ederim? dedi.

Temel, oda binasında yaptığı basın toplantısında, bir gazete kendisine yönelik bazı iddialarda bulunulduğunu söyledi.

Odanın hizmet binasının kullanılmamasının eleştirildiğini ifade eden Temel, ?Odamızın hükümet konağına taşınması son derece yararlı olmuştur. Odamızın ilçe tarım ve tapu müdürlükleri ile aynı binada olması üyelerimizin işlerini kolaylaştırmıştır. Bize bu konuda teşekkür ediyorlar. Ayrıca şu anda boşta olan binamızı da kiraya vereceğiz? dedi.

Odaya ait makam aracı ile gezdiği, yemek düzenleyerek eğlence yaptığına yönelik iddialara da cevap veren Temel, şunları söyledi:

?Göreve geldiğimizde ilk iş olarak odamızın borçlarını yapılandırdık ve şu anda düzenli ödüyoruz. Ayrıca yöneticiler ve meclis üyelerimizle birlikte ikamet yevmiyesi ve oturum ücretlerinden feragat ederek bu ödeneklerin odamızın kasasında kalmasını sağladık.

Bir de yemekler düzenleyerek çiftçinin parasını yediğim iddia ediliyor. Göreve geldiğim günden bu güne ve bu günden sonraki süreçte dahil olmak üzere Anamur Ziraat Odası adına kesilmiş 1 liralık dahi yemek faturası bulunsun istifa edip Anamur’ u terk edeceğime dair bütün kamu oyunun önünde söz veriyorum.

Makam aracını ise resmi işlerde kullanıyorum. Özel işlerimde kendi arabamı kullanıyorum. Makam aracı yaklaşık 10 aydır odanın borçlarından dolayı fiili hacizli iken fiili hacizlerin tamamı şahsımın kefaleti ile kaldırılmış ve odanın aracı tekrar odamızın hizmetine verilmiştir. Ayrıca, üyelerimize kimlik kartı vererek sağlık, sigorta işlemleri ve akaryakıt alımlarından indirimli yararlanmalarını sağladık.?

Temel açıklamasının sonunda, bu iddialar ile ilgili olarak hukuk mücadelesi başlatacağını belirterek, kamuoyunun yalan yanlış haberlere itibar etmemesi gerektiğini kaydetti.dsc_7009

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler